امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132882
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «محمود حجتی نجف‌آبادی» وزیر جهاد کشاورزی ایران در دیدار با «کریم ماسیم‌اف» نخست وزیر قزاقستان در خصوص ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، «محمود حجتی نجف‌آبادی» وزیر جهاد کشاورزی ایران در دیدار با «کریم ماسیم‌اف» نخست وزیر قزاقستان در خصوص زمینه‌های توسعه مناسبات 2 کشور گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که امروز (24 آذرماه) در شهر «آستانه» پایتخت قزاقستان انجام شد، حجتی با اشاره به توافقات حاصل‌شده در جریان سفر اخیر رئیس جمهوری ایران به آستانه، بر ضرورت فراهم نمودن زمینه‌های اجرایی کردن این توافقات بویژه در حوزه گسترش روابط تجاری و همکاری‌های اقتصادی تأکید کرد.

کریم ماسیم‌اف نخست وزیر قزاقستان نیز در این ملاقات با اشاره به روند رو به توسعه روابط 2 کشور، عنوان کرد: دیدارها و توافقات اخیر رؤسای جمهور ایران و قزاقستان نشانگر تمایل 2 کشور برای توسعه هرچه بیشتر مناسبات دوستانه بویژه در زمینه اقتصادی است.

وی راه‌اندازی خط‌آهن ایران- ترکمنستان– قزاقستان را بزرگترین طرح سال 2014 دانست و گفت این طرح نقش بسزایی در توسعه روابط 2 کشور خواهد داشت.

نخست وزیر قزاقستان تأکید کرد: مسیر ترانزیتی ایران مورد توجه و علاقه قزاقستان بوده و این کشور علاقمند به بهره‌گیری از ظرفیت‌های حمل‌ونقل و ترانزیت ایران برای دسترسی به آبهای آزاد و بازرهای جهانی است.

در این دیدار وزیر جهاد کشاورزی از طرف «جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور، از کریم ماسیم‌اف برای بازدید از ایران دعوت به عمل آورد که نخست وزیر قزاقستان ضمن قبول دعوت، اظهار امیدواری کرد که بزودی و در سال آینده میلادی به تهران سفر نماید.

یادآوری می‌شود که حجتی به نمایندگی از کشورمان برای شرکت در اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری‌های شانگهای به قزاقستان سفر کرده است.

این اجلاس امروز با حضور نخست وزیران کشورهای عضو و نمایندگان کشورهای ناظر برگزار شد.

چین، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان اعضای شانگهای و ایران، پاکستان، هند و مغولستان کشورهای ناظر در این سازمان هستند.  

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها