امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۷:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132888
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، در دیدار وزرای کشاورزی ایران و قزاقستان بر توسعه همکاری‌های 2 کشور در حوزه‌های زراعی، باغی، دام ، طیور ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، در دیدار وزرای کشاورزی ایران و قزاقستان بر توسعه همکاری‌های 2 کشور در حوزه‌های زراعی، باغی، دام ، طیور و آبزیان تأکید شد.

در ملاقات «محمود حجتی نجف‌آبادی» وزیر کشاورزی ایران با «اصیل‌جان مامیت‌بیک‌اف» وزیر کشاورزی قزاقستان که امروز (24 آذرماه) در شهر آستانه برگزار شد، زمینه‌های همکاری 2 کشور در بخش کشاورزی مورد گفت‌وگو و تبادل‌نظر قرار گرفت.

در این دیدار حجتی با اشاره به ظرفیت‌های ایران در حوزه‌های مختلف کشاورزی، آمادگی ایران را برای صدور محصولات کشاورزی و دامی، ماشین‌آلات، تجهیزات و ادوات مورد نیاز قزاقستان، تبادل تجربه و دانش فنی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی با طرف قزاق اعلام کرد.

وزیر کشاورزی قزاقستان نیز با اشاره به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در بخش کشاورزی و  پرورش دام و طیور، خواستار همکاری در زمنیه امور باغی بویژه احیاء و نوسازی باغات سیب و پرورش طیور و آبزیان در قزاقستان شد.

اصیل‌جان مامیت‌بیک‌اف با اشاره به نقش راه‌آهن جدیدالاحداث ایران- ترکمنستان- قزاقستان در کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل بین 2 کشور، از بخش‌های خصوصی طرفین برای مشارکت  در طرح‌های کشاورزی و تبادل محصولات کشاورزی بین 2 کشور دعوت به عمل آورد.

همچنین در این دیدار مقرر شد با نهایی کردن موافقتنامه‌های قرنطینه دامی و گیاهی، مبانی حقوقی توسعه همکاری‌های 2 کشور در بخش کشاورزی و دامپروری فراهم گردد.   

مهندس حجتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای به قزاقستان سفر نموده است.

این اجلاس امروز با حضور نخست وزیران کشورهای عضو و نمایندگان کشورهای ناظر برگزار شد.

چین، روسیه، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان اعضای شانگهای و ایران، پاکستان، هند و مغولستان کشورهای ناظر در این سازمان هستند.  

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار