امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132889
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «خان‌افضل هده‎وال» سرپرست بانک مرکزی افغانستان امروز (دوشنبه) در مراسم خداحافظی «نورالله

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «خان‌افضل هده‎وال» سرپرست بانک مرکزی افغانستان امروز (دوشنبه) در مراسم خداحافظی «نورالله دلاوری» رئیس پیشین بانک مرکزی این کشور اعلام کرد: در برابر کابل بانک توطئه‎های سیاسی شده بود.

وی در این خصوص اظهارنظر بیشتری نکرد، اما گفت: در صورتی که توطئه نمی‎شد، دولت افغانستان قادر به حل ورشکستگی کابل بانک بوده است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: بدهی‎های کابل بانک بزودی پرداخت خواهد شد، زیرا بدهکاران به این بانک که در داخل و خارج از کشور هستند، شناسایی شده‌اند.

هده‎وال در بخش پایانی سخنان خود با تأکید به اینکه دولت کابل هیچ مشکلی را در راستای بانکداری ندارد، گفت: بانکداری در افغانستان در حال پیشرفت بوده و هم‎اکنون حدود 12 میلیارد دلار در بانک‎های این کشور وجود دارد.

این در حالی است که کابل بانک یکی از بزرگترین بانک‎های خصوصی افغانستان بوده و در سال 2010 میلادی ورشکسته شد و پرونده ورشکستگی آن یکی از بزرگترین آزمون‌ها برای دولت جدید افغانستان برشمرده می‎شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار