امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132902
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که از زمان آغاز حملات داعش به مناطق مختلف این کشور تاکنون ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که از زمان آغاز حملات داعش به مناطق مختلف این کشور تاکنون ۲۷۰۰ نفر که بیشتر آنها از نیروهای امنیتی هستند، مفقود شدند.
گروه تروریستی داعش اواسط ژوئن گذشته پس از حمله به استان صلاح الدین به پایگاه هوایی اسپایکر در نزدیکی تکریت حمله کرد. گفته می شود حدود ۱۷۰۰ از دانشجویان نظامی شیعه این مرکز که غیر مسلح بودند، بازداشت و به صورت جمعی اعدام شده اند.
اسپایکر تنها جنایت جمعی داعشی ها در عراق نبوده است. این گروه تروریستی بیش از 500 نفر از زندانیان شیعه زندان بادوش در موصل را نیز به همین طریق به قتل رسانده است.
سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق در آمار خود از تعداد ناپدیدشدگان اعلام کرد که «۱۶۶۰ نفر در حمله داعش به پایگاه نظامی اسپایکر، ۴۸۷ نفر در زندان بادوش و ۵۵۴ نفر نیز در دیگر مناطق مفقود شدند».
به گزارش پایگاه «لبنان ۲۴»، کامل الامین افزود: تعداد دیگری از ناپدیدشدگان وجود دارند که به دلایل مختلف اسامی آنها ثبت نشده است.
انتهای پیام/ح
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها