امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132903
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فرانک‌والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه در خصوص نقش روسیه در مذاکرات

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «فرانک‌والتر اشتاین مایر» وزیر امور خارجه آلمان امروز دوشنبه در خصوص نقش روسیه در مذاکرات هسته‌ای گفت که مسکو نه تنها نقش مخربی در گفت‌وگوهای ایران و 1+5 نداشته بلکه شروع‌کننده روند این مذاکرات مهم بوده است.
بر اساس گزاش خبرگزاری ریانووستی، اشتاین‌مایر در خصوص نقش مسکو در گفت‌وگوهای ایران و 1+5 گفت که روسیه نه تنها در پی سنگ‌اندازی در مسیر این مذاکرات نیست بلکه طرفدار اصل مذاکره است.
روسیه به همراه 4 عضو دائم شورای امنیت گروهی 5 کشوره را تشکیل می‌دهند که با اضافه شدن آلمان به عنوان یکی از قطب‌های اقتصادی و سیاسی اروپا، به عنوان 1+5 با ایران در خصوص برنامه هسته ای مذاکره می‌کنند.
با ایجاد تنش در ورابط روسیه و غرب بر سر اوکراین در سال گذشته، برخی رسانه ها مدعی تأثیر منفی این مورد بر روند کلی مذاکرات شده بودند که وزیر خارجه آلمان ضمن رد این تحلیل‌ها گفت:‌ «ما اینطور احساس نمی‌کنیم که شرایط اوکراین باعث سنگ‌اندازی روسیه در مسیر مذاکرات با ایران شده باشد، روسیه یک سری پیشنهادات ارائه داده که از طریق آنها، مواضع طرفین به هم نزدیک‌تر شده است.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها