امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132911
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی کاخ سفید هم به گروگانگیری امروز در استرالیا واکنش نشان داد و گفت که باراک اوباما ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سخنگوی کاخ سفید هم به گروگانگیری امروز در استرالیا واکنش نشان داد و گفت که باراک اوباما از شب گذشته به طور مرتب و منظم در جریان وضعیت قرار گرفته است.
«هارون مونس» عامل ایرانی‌تبار این حادثه، 16 ساعت پیش از ورود نیروهای ویژه پلیس به کافه، 17 مرد و زن را در کافه‌ای در یکی از محلات پرتردد سیدنی به گروگان گرفت و مدعی شد که چندین بمب در این محل کار گذاشته است.
در حین گروگانگیری، 11 نفر از گروگانان با بیرون دویدن از درب‌های خروجی کافه، توانستند از چنگ این گروگانگیر بگریزند.
این فرد سال 1996 از ایران متواری شده و با اعلام مقاصد سیاسی، پناهندگی سیاسی از دولت استرالیا دریافت می‌کند. وی مظنون به قتل همسر پیشین خود و متهم به 50 مورد آزار جنسی از سال 2002 بوده است لیکن پناهندگی سیاسی وی لغو نشد و توانست تابعیت استرالیا را کسب کند.
از انگیزه «هارون مونس» برای گروگانگیری امروز اطلاع دقیقی در دست نیست ولی وی هفته گذشته در وبسایت خودش که فعلا مسدود شده، از بیعت غیابی با «ابوبکر البغدادی» سخن گفته بود.
«مونس» در حین نگهداری گروگانان در کافه، پرچم گروه تروریستی النصره را در پشت پنجره به نمایش درآورد و برخی رسانه ها خبر دادند که دو شرط با مذاکره‌‌کنندگان در میان گذاشته است؛ صحبت با نخست‌وزیر استرالیا و داشتن پرچم داعش.
پلیس پس از گذشت 16 ساعت از شروع گروگانگیری، از دو محور به کافه حمله کرد و با استفاده از آتش سنگین سلاح‌های خودکار، قائله را خاتمه داد.
در این درگیری نسبتاً خشن، علاوه بر «مونس» 50 ساله، یک زن 38 ساله و یک مرد 34 ساله هم کشته شدند.
در برخی موارد، نیروهای ویژه رهایی گروگان کشورها، برای ایجاد بازدارندگی در میان تبه‌کاران، گروگان و گروگان‌گیر را با هم می‌کشند تا از وقوع مجدد و مکرر حوادث گروگانگیری جلوگیری کنند؛ این کار بر اساس پروتکل مشهور هانیبال انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار