امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۵:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132916
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «نیلوفر نیایش» جلد ششم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم (ع)» ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «نیلوفر نیایش» جلد ششم از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده ‌معصوم (ع)» یا «سبک زندگی معصومین (ع)» است که برخی از مجلداتش در دهه 80، برنده جایزه یا کاندیدای جایزه کتاب سال حوزه علمیه قم شدند. در این مجموعه سعی می‌شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه اهل بیت (ع) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سئوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست‌ و یکم چگونه اهل بیت (ع) می‌توانند الگو باشند و چگونه آنها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.

این سیره کاربردی که بیش از 50 موضوع مثل سیمای ظاهری، سیمای باطنی، سبک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی و سیاسی، حماسه عاشورا، خطبه‌های انقلابی حضرت (ع)، اهمیت صحیفه سجادیه، ارتباط با خدا، دیگران و طبیعت، حقوق مخالفان و حیوانات و... را شامل می‌شود، برای عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان نوشته شده است.

نویسنده برای نگارش این کتاب، 170 منبع تاریخی مطالعه و از آنها بهره گرفته شده است.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است:

«ای روحِ لطیفِ پروانةِ‌ پرنیانیِ نیایش در سنگستانِ غفلت!»

ای کوه‌موجِ آزرده خاطرِ مردِ سرزمینِ سبزِ صحنِ نینوا!

ای اندیشه‌ساز علوی و اندیشه سوزِ اموی!

ای بهاراندیشِ انسان در برابر کژاندیشان و کم‌اندیشان و هیچ‌اندیشانِ قدرت!

ای آسمانی‏ تبارِ آسمانی‏ سرشتِ صاحبِ آسمانی‏ نامة‌ صحیفة سجادیه!»

چاپ اول کتاب «نیلوفر نیایش» در 510 صفحه، قطع پالتویی، تیراژ 3000 نسخه و قیمت 14هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف به جامعه فرهنگی و مذهبی کشور عرضه شده است.

مجموعه سبک زندگی معصومین (ع) با استفاده از منابع روایی و تاریخی معتبر نوشته شده است که جلد اول آن درباره پبامبر گرامی اسلام (ص) به چاپ سی و یکم و جلد دوم آن با نام «امیر گل‌ها» درباره زندگی و شخصیت امام علی (ع) به چاپ هشتم و اخیراً جلد سوم آن با نام «خاطر نازک گل» درباره حضرت زهرا (س) و جلد پنجم آن با نام «یک غنچه، صد زخم» درباره امام حسین (ع) عرضه شده است و به زودی، جلد چهارم آن با نام «غنچه دلتنگ» درباره زندگی و شخصیت امام حسن مجتبی (ع) برای نخستین بار از سوی دفتر نشر معارف منتشر می‏شود.

دفتر نشر معارف پیش از این، از این نویسنده خوش قلم و مترجم توانا، کتاب «دو قطره اقیانوس؛ ترجمه دو خطبه بی نقطه و بی الف حضرت علی (ع)» و پنج کتاب داستانی «باران و کویر»، «ششمین باغبان اندیشه»، «هفتمین فصل شکفتن»، «نغمه‏ای در روزگار گرگ‌ها» و «سوار سبزپوش آرزوها» (نوشته کمال السید، نویسنده  توانای عرب) را درباره زندگی و زمانه ائمه معصومین (ع) منتشر کرده است که همگی به چاپ دوم رسیده‌اند.

***

برای تهیه کتابهای حسین سیدی می‌‏توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها