امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۱:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132917
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
کمال شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون تازه‌ترین مجموعه شعر خود اظهار داشت: دو روز پیش ...

کمال شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون تازه‌ترین مجموعه شعر خود اظهار داشت: دو روز پیش کتاب & laquo;ابرها مسافرند» از سوی انتشارات سوره مهر برای کودکان وارد بازار نشر شد.

وی در ادامه این کتاب را چهارمین جلد از 4 گانه‌ای دانست که پیش از این سه جلد از آن منتشر شده بود و گفت: مورچه‌های پاپتی، گربه یک مهندس است، هر گلابی یک چراغ و ابرها مسافرند این چهارگانه را تشکیل می‌دهند، این مجموعه با استفاده از ظرفیت‌های طنز در ادبیات کودک و نوجوان و مفاهیمی که قبلا در ادبیات کودک کلیشه شده بود، ایجاد فرصت تفکر خلاق برای کودک، نگاهی جدید به موضوعات با توجه به تغییر دایره واژگانی کودک تالیف شده است.

به گفته این شاعر، طنز ظرفیت گسترده دارد، که می‌تواند در خدمت ادبیات کودک باشد از منظری هم کودکان سرشار از کنجکاوی و شیطنت هم هستند و از این طریق می‌توان فراگیری را افرایش داد.

شفیعی با تاکید بر اینکه مجموعه شعر نیمایی «چتری از پرنده» برای گروه سنی نوجوان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد، بیان کرد: دو مجموعه «تب رسیدن» و « اگر درخت‌ها پای رفتن داشتند» در قالب سپید برای گروه نوجوان آماده انتشار است. 

وی در پایان به از آماده سازی مجموعه شعر نیمایی برای بزرگسالان اشاره کرد و گفت: برای انتشار و چاپ هنوز با ناشری در این باره صحبتی نکرده‌ام.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار