امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132934
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندهان ناجای هشت استان کشور با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم،‌ آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندهان ناجای هشت استان کشور با بیان اینکه کتاب قرآن همیشه برای انسان‌ها تازه است‌، گفت: شخصی از امام صادق (ع) می‌پرسد چرا همه کتاب‌ها بعد از مدتی جذابیت خود را از دست می‌دهند ولی قرآن اینگونه نیست و ایشان در پاسخ می‌فرمایند برای اینکه در قرآن خداوند با انسان‌ها سخن گفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا امام فرمودند زمانی ‌که خودتان می‌خواهید با خداوند سخن بگویید نماز بخوانید چراکه همانطور که در قرآن خداوند با انسان سخن می‌گوید در نماز هم انسان می‌تواند با خداوند راز و نیاز کرده و به سخن گفتن بپردازد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اکثر اوقات حین نماز خواندن فکرمان جای دیگری است، تصریح کرد: اگر با حضور قلب نماز و دعا خوانده شود خداوند دعاها و خواسته‌های‌مان را اجابت می‌کند و همانطور که قرآن می‌فرماید هر کس نسبت به خود آگاه‌تر است.

وی یادآور شد: امام صادق (ع) برای برآورده کردن حاجت و کارگشایی در کارها مسلمانان را به خواندن 2 رکعت نماز مستحبی با حضور قلب تاکید می‌کردند و خود نیز همیشه این‌گونه رفتار کرده و برای طلب هر چیزی یا کاری از خداوند، نماز می‌خواندند چراکه در نماز انسان می‌تواند با خدای خود صحبت کند.

آیت الله علوی‌گرگانی همچنین خاطرنشان کرد: دشمنان انسان‌ها را با پول، مقام و زر فریفته یا می‌خرند که نمونه بارز این موضوع در تاریخ اسلام واقعه کربلاست که ابن زیاد توانست افراد را با پول بخرد و آ‌ن‌ها را در مقابل امام خود قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه از خداوند فرزند صالح و مطیع طلب کنید، گفت: در روایتی آمده است که امیرالمومنین علی (ع) می‌فرماید «من از خداوند فرزند زیبا و خوش‌اندام طلب نکردم بلکه از وی خواستم فرزندی به من عطا کند که مطیع خداوند و نمازخوان باشد.»

استاد حوزه علمیه قم سعادت انسان را در کمال و دینداری دانست و تصریح کرد: امام صادق (ع) در این باره به یارانش می‌فرماید «بترسید از اینکه پدران‌تان را لعنت کنید، گفتند کسی که پدر خود را لعن نمی‌کند، فرمودند یعنی کاری نکنید که دیگران پدران شما را لعن کنند»

وی با اشاره به حضور 20 میلیون جمعیت در عزاداری روز اربعین در کربلا گفت: این افراد با محبت به امام حسین‌ (ع) به سوی کربلا حرکت کرده بودند، محبت امام حسین (ع) در پیشگاه خداوند به اندازه‌ای بالاست که خداوند یکی از درب‌های بهشت را به نام باب‌الحسین نام‌گذاری کرده است.

آیت‌الله علوی‌گرگانی خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که خداوند امام حسین (ع) را دوست دارد این است که ایشان از همه داشته‌های خود در راه خداوند و برای بقای اسلام گذشت.

انتهای پیام/78017/م40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار