امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۱۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132938
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
  به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، محمد علی تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام صبح امروز در همایش هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ...

  به گزارش خبرنگار فرهنگی فارس، محمد علی تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام صبح امروز در همایش هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنانی با اشاره به حرکت بیداری اسلامی در منطقه آن را حرکتی مبارک و مورد تائیدات الهی خواند و گفت: شکست‌هایی که بعضاً صورت می‌گیرد امری طبیعی است و مظاهر زیادی برای پیروزی حرکت بیداری اسلامی می‌توان مشاهده کرد.

وی به برخی از این مظاهر اشاره کرد و افزود: ایمان به آینده قرآنی و اسلامی در دل توده‌های منطقه زمینه‌ساز خوبی برای این پیروزی‌هاست چرا که بالاترین عامل نزد انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) همین ایجاد بذر ایمان و آینده روشن قرانی و پیروزی حتمی اسلام بر دیگران است.

آیت‌الله تسخیری با بیان اینکه امید به پیروزی اسلام پس از نا امیدی‌ها شکل گرفته به نکته دوم اشاره کرد و گفت: آگاهی علما و گرایش آنها به سمت کامل اجرای احکام اسلامی در زندگی یکی دیگر از نکات امیدبخش برای پیروزی حرکت بیداری اسلامی است.

وی در این راستا به قطعنامه‌های خوب مجمع‌الفقه اسلامی مبنی بر حرکت به سمت اجرای اسلام در همه امور اشاره کرد و افزود: نکته سومی که می‌توان به عنوان امیدی در پیروزی حرکت بیداری اسلامی عنوان کرد ظلم حکومت‌های مسلط بر جهان اسلام است، این ظلم‌ها هرچه شدیدتر شود امید ملت‌ها برای خلاصی از شر مزدوران بیشتر خواهد شد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری نکته چهارم را بالا رفتن شناخت ملت‌ها از دشمنان امت اسلامی دانست و تصریح کرد: وقتی ملت‌ها از نقشه شوم دشمنان آگاه شوند  تنفر آنها از استکبار جهانی بیشتر می‌شود استکباری که به دنبال مشوه کردن چهره اسلام و غرات کردن منابع ملت‌های اسلامی با عنوان مبارزه با تروریسم و در ظاهر خرید سلاح است.

وی یکی دیگر از پدیده‌ها برای موفقیت حرکت بیداریاسلامی را مفتضح شدن رژیم‌های ارتجاع دانست و افزود: هرچه جلوتر می‌رویم ارتباط این رژیم‌های مرتجع که دم از اسلام می‌زنند با با رژیم صهیونیستی معلوم‌تر می‌شود و این خود موجب حرکت ملت‌هاست.

آیت‌الله تسخیری در ادامه سخنان خود به تلاش برای تهی کردن حرکات بیداری اسلامی از اسلام اشاره و تاکید کرد: در تونس تلاش کرده‌اند این اتفاق با بر سر کار آمدن جریان‌های غیر اسلامی که به دنبال جدایی دین از سیاست هستند اتفاق بیفتد.

وی حوادث در مصر را کودتا خواند و افزود: در برخی کشورها چون بحرین، بیداری اسلامی مردم را سرکوب کردند و در برخی کشورها چون سوریه بیداری دروغین مطرح کردند چه اینکه در ابتدای حوادث سوریه آنها انقلابی مردمی خواندند اما در واقع حرکتی ارتجاعی ـ غربی علیه خط مقاومت بود.

مشاور عالی مقام معظم رهبری جنگ و مأیوس کردن مردم از به دست آوردن مطالباتشان را بخش دیگری از تلاش‌ها برای انحراف جدول حرکت بیداری اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: برای نمونه در لیبی و به نام اسلام جنگ‌های متعددی ایجاد کرده و به دنبال غارت منابع نفتی این کشور هستند.

آیت‌الله تسخیری در ادامه سخنان خود تغییر نقشه‌های درگیری در جهان اسلام به سمت شیعه هراسی، ایران هراسی و درگیری شیعه و سنی را از توطئه‌های دشمن خواند و تاکید کرد: این توطئه‌ها همگی مفتضح شده است و پیروزی مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین به صورت غیر قابل تصوری به حرکت بیداری اسلامی و موفقیت آن امید افزود.

وی یکی دیگر از امیدها برای پیروزی حرکت بیداری اسلامی را بالا رفتن بازدارندگی نظامی و علمی جمهوری اسلامی خواند و افزود: یکی دیگر از نشانه‌های امید برای پیروزی، بالا رفتن قدرت رفتاران بیداری اسلامی در یمن است.

آیت‌الله تسخیری ادامه داد: در یمن با تعریف سلفی‌ها و القاعده تلاش کردند صدای بیداری اسلامی را خفه کنند اما صدای بیداری انصارالله خفه نشد و شاهد پیروزی‌های این گروه هستیم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری پدیده امید بخش دیگر در پیروزی وحدت بیداری اسلامی شکست تروریست‌ها در عراق و سوریه دانست و تاکید کرد: برای تعمیق بیداری اسلامی باید سطح فعالیتهای تقریبی را بویژه در مسائل اجتماعی بالا ببریم و هرچه دشمن بر شیعه هراسی تاکید می‌کند نیازمند وحدت بین شیعه و سنی هستیم.

وی تشکیل اتحادیه علمای حامی مقاومت در بیروت را موفقیتی برای تضمین آینده دانست و افزود: اجلاس‌های بیداری اسلامی را باید در جاهای مختلف و البته با محتوای بالا گسترش دهیم و حمایت جدی از مقاومت بالفعل و گسترش آن در مناطق مختلف از جمله کرانه باختری را در دستور قرار دهیم.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با انتقاد از کوتاهی در ارائه چهره انسانی از انقلاب اسلامی تصریح کرد: گفت‌وگوی ادیان و مذاهب، فعالیت ضد سلاح‌های کشتارجمعی و دعوت به صلح عادلانه و حرکت در عرصه حقوق بشر از مواردی است که می‌توان به عنوان چهره انسانی انقلاب اسلامی یاد کرد.

وی بر گسترش معنویت و اخلاق اسلامی و مفاهیم شیعی و ندای حسینی و ایده مهدوی تاکید کرد و افزود: اهل بیت می‌فرمایند به مردم کلام ما را برسانید و آنها تبعیتت خواهند کرد لذا برای این امر نیازمند حضور مبلغان و بسیج نیروهای حوزوی مقتدر و ایجاد نهضت هنری فعال و حرکت علمی در همه زمینه‌ها و افصاد مقاومتی و در نهایت تقویت ارتباطات  با اتحادیه‌های علمایی و اسلامی هستیون.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها