امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132942
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به ...

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به تبلیغ کتاب در نماز جمعه اشاره کرد و گفت: «مجمع ناشران انقلاب اسلامی» که مجموعه‌ای در حوزه کتاب است، توانسته یک جریان فرهنگی خوب را ایجاد کند، زیرا کتاب، بازار کتاب و فرهنگ مکتوب همیشه جریان ساز بوده است.

وی افزود: فرزندان انقلاب و هوشمندانی که به این مسائل توجه دارند با هدایت‌های رهبر انقلاب که در عرصه‌های فرهنگی مانند یک متخصص راهنمایی و مشاوره می‌دهند که این بار نیز یک راهنمایی کردند و منجر به تشکیل مجمع ناشران شد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گفت: سطح و میزان مطالعه در جامعه ما بسیار اندک است و فرهنگ ما معمولا شفاهی است و کمتر روی مطالعات تکیه دارد. از همین رو باید روی کتاب‌خوانی بسیار تکیه کرد و از کودکی باید روی این مسئله کار کرد و روش های آن را تبیین کرد.

وی یادآور شد: «مجمع ناشران انقلاب اسلامی» حرکت خوبی را در حوزه ترویج کتاب ایجاد کرده است. در نهاد نماز جمعه که بیش از 800 تریبون داریم که روزهای جمعه از طریق آنها با مردم حرف زده می‌شود تصمیم گرفته شد تا قدمی در حوزه کتاب برداشته شود و هفته‌ای یک کتاب خوب به نمازگزاران معرفی شود.

تقوی گفت: دو هفته قبل کتابی که به نمازگزاران معرفی شد، ظرف 15 دقیقه بیش از 600 نسخه از آن کتاب روبروی درب خروجی مصلی به فروش رسید. این موقعیت یک فرصت خوب است که باید از آن استفاده کرد. تاکید کردیم که کتاب‌هایی که معرفی می‌شود در محل ورود و خروج نمازگزاران عرضه شود تا بتوانند کتاب را تهیه کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: این اتفاق شروع شده و امیدواریم که نتیجه خوبی داشته باشد. البته باید چند ماهی از آن بگذرد تا بتوانیم در مورد آن جمع بندی داشته باشیم، البته اگر بتوانیم برای کتاب‌هایی که در نماز جمعه معرفی می‌شود مسابقه برگزار کنیم به یقین ثمرات بیشتری خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار