امروز : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 21
۲۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132964
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارشی مبنی بر کاهش فعالیت کارخانجات چین برای نخستین بار در 7 ماه گذشته و کاهش ارزش ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، با انتشار گزارشی مبنی بر کاهش فعالیت کارخانجات چین برای نخستین بار در 7 ماه گذشته و کاهش ارزش پول ملی بازارهای نوظهور، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت و قیمت نفت برنت به کمترین رقم در 5 سال و نیم اخیر رسید.

در میان افزایش تولید و کاهش تقاضا، قیمت نفت از ماه ژوئن تاکنون تقریبا به نصف کاهش یافته است اما کشورهای عضو اوپک تاکنون در برابر کاهش تولید برای کمک به افزایش قیمت‌ها مقاومت کرده‌اند.

آمارها نشان داد که فعالیت بخش کارخانجات چین برای نخستین بار در 7 ماه گذشته در ماه دسامبر کاهش یافته است و این امر سبب کاهش بیشتر قیمت نفت شد.

هر بشکه نفت برنت با 36 سنت کاهش 60.70 دلار فروخته شد که به کمترین رقم در 5 سال و نیم اخیر برابر با 60.20 دلار نزدیک است.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 24 سنت کاهش 55.67 دلار معامله شد که کمترین رقم از ماه می 2009 به شمار می‌رود.

به گفته تحلیلگران، تضعیف بازارهای نوظهور و پول ملی‌شان بر قیمت نفت تاثیر دارد.

بانک مرکزی روسیه امروز نرخ بهره بانکی خود را 6.5 درصد افزایش داد و به 17 درصد رساند تا از کاهش بیشتر ارزش روبل (پول ملی روسیه) جلوگیری کند. بانک مرکزی هند نیز به منظور حمایت از روپیه اقداماتی انجام داده است. در اندونزی نیز ارزش پول این کشور به کمترین رقم در 16 سال اخیر در برابر دلار رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار