امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132974
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۲۷
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، 3 سال قبل پاکستان برای واردات روزانه 12 هزار بشکه نفت از ایران به توافق رسید ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، 3 سال قبل پاکستان برای واردات روزانه 12 هزار بشکه نفت از ایران به توافق رسید اما بعد از مدتی واردات نفت متوقف شد و تعهدات دو کشور به مرحله عملیاتی نرسید.

بر اساس این گزارش، با توافقی که اخیراً بین شاهد خاقان عباسی وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان و علی طیب نیا وزیر اقتصاد ایران صورت گرفته واردات نفت دوباره آغاز می‌شود.

طبق این گزارش در گذشته نفت خام ایران وارد پالایشگاه کراچی شده و از این طریق در سراسر کشور توزیع می‌شد که پیش‌بینی می‌شود این شیوه دوباره احیا شود.

مقامات پاکستانی اظهار امیدواری کردند بعد از واردات قانونی نفت از ایران تا حد زیادی از قاچاق سوخت به این کشور جلوگیری می شود و برخی افراد سودجو نمی‌توانند بنزین قاچاق را با قیمت گران عرضه کنند.

گفته می‌شود  شرکت‌های کشتیرانی خارجی و پمپ‌ بنزین‌های داخلی از مشتریان ثابت گازوئیل ایران در پاکستان هستند.

کارشناسان عنوان می‌کنند بعد از اینکه قاچاق نفت ایران از مسیرهای زمینی با مشکلات زیادی مواجه و تا حد زیادی کاهش یافت قاچاقچیان از مسیرهای آبی برای قاچاق نفت ایران به سواحل کراچی استفاده کردند.

بنزین قاچاق شده از ایران بعد از مخلوط شدن با انواع ناخالصی‌ها به قیمت گزاف به ماهی‌گیران پاکستانی فروخته می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها