امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132994
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در یازدهمین همایش سراسری

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در یازدهمین همایش سراسری فرماندهان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا که صبح امروز برگزار شد، گفت: ورود ما به قرارگاه با پایان دولت دهم و شروع دولت جدید همراه شد و مشکلات و مسائلی سر راه داشتیم. یکی از بحث‌هایی که همیشه مورد دغدغه قرارگاه بود، توافقنامه‌هایی بود که داشت که این توافقنامه‌ها حجم بالایی داشته و باید تبدیل به قرارداد می‌شد.

وی افزود: با همکاری دولت دهم، ظرف کوتاهترین زمان، بالای 90درصد آنها را تبدیل به قرارداد کردیم و ابلاغ هم شد.

عبداللهی تأکید کرد: مورد دیگر، تأمین اعتبار بود. می‌دانیم اگر بخواهیم پروژه‌های ملی و بزرگ در کشور را با سیستم پرداختی عمومی کشور انجام دهیم، زمان پروژه 5 ساله تبدیل به 20 ساله می‌شود لذا راهکارهایی به دولت قبل ارائه کردیم که مورد موافقت و تصمیم دولت صورت گرفت.

عبداللهی گفت: در همین راستا 9هزار و 600میلیارد تومان تهاتر و تملک دارایی برای پشتوانه پروژه‌ها تصویب شد که اگر این کار صورت  نمی‌گرفت امروز برای اجرای پروژه‌ها با مشکل روبرو بودیم.

وی ادامه داد:‌ در بحث‌های سامان‌دهی نیروی انسانی انضباط و ساماندهی شرکت‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است و امروز نیز تعاملات خوبی با دولت داریم و مشکل خاصی در جهت هماهنگی با دولت نداریم. امسال سقف پروژه‌هایی که تعیین کردیم 15 میلیارد تومان بود که 85درصد آن در 6 ماهه اول تحقق پیدا کرد و پروژه‌های زیاد دیگری هم پیشنهاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: حاشیه سودی که در پروژه‌ها لحاظ می‌شود برای نگهداری 13هزار ماشین‌آلات است که قرارگاه دارد و دولت را مجاب می‌کند که قرارگاه را انتخاب کند. چون قرارگاه موتور متحرکه کشور است.

عبداللهی با بیان اینکه معیشت و بیکاری مردم باید دغدغه ما باشد البته وظیفه ما نیست اما رسالت ماست، گفت:‌ در این راستا اتمام فازهای پارس جنوبی را که بالای 75درصد پیشرفت داشته دنبال می‌کنیم که در این صورت 170 میلیارد وارد کشور می‌شود. همچنین توسعه و افزایش خطوط ریلی را دنبال می‌کنیم.

عبداللهی در پایان با بیان اینکه تنها چیزی که می‌تواند جایگزین نفت شود معادن است، گفت: ما به دولت پیشنهاد دادیم مجوز شناسایی، اکتشاف و استخراج معادن را به ما بدهد تا با شناسایی بخشی از معادن که هنوز شناسایی نشده به کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها