امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133009
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات پاکستانی از کشته شدن 84 دانش آموز در حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غربی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات پاکستانی از کشته شدن 84 دانش آموز در حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غربی شهر پیشاور خبر دادند.
این درحالیست که ممکن است تعداد کشته شده‌ها افزایش یابد چرا که برخی از منابع خبری شمار قربانیان را ۱۰۴ نفر اعلام کرده‌اند.

«پرویز ختاک» سروزیر ایالت پیشاور گفت که حدود همین تعداد دانش آموز نیز مجروح و زخمی شده اند که مقامات بیمارستانی حال برخی از آنها را وخیم گزارش کرده‌اند.

به گفته این مقام پاکستانی همه کشته شده ها دانش آموز هستند با این حال مقامات بیمارستانی پیش از این اعلام کردند که حداقل یکی از قربانیان معلم و یک نفر نیز مقام امنیتی بوده است که در میان کشته شده‌ها هستند.

ختاک خبر داد که نبرد با مهاجمان در محل وقوع حادثه همچنان ادامه دارد. شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز گفته اند که صدای تیراندازی سلاحهای سنگین شنیده شده و بالگردهای ارتش پاکستان در اطراف مدرسه محل درگیری در حال پرواز هستند.

براساس گزارشها، مهاجمان انتحاری ابتدا حدود 500 دانش آموز را به گروگان گرفته بودند که نیمی از آنها آزاد شده‌اند اما پلیس میگوید که هنوز مشخص نیست چه تعداد دیگر گروگان در دست مهاجمان گرفتار هستند.

این شدیدترین حمله طالبان پاکستان به غیرنظامیان طی ماههای گذشته بوده است. حمله در ساعات ابتدایی امروز سه شنبه آغاز شد. پلیس پیشاور می‌گوید که بلافاصله پس از حمله نیروهای امنیتی در منطقه حاضر شده و به درگیری با مهاجمان طالب پرداختند. تصاویری که تلویزیون پاکستان پخش کرده حکایت از محاصره منطقه محل درگیری توسیط پلیس دارد.

دانش اموزان این مدرسه در مقطع تحصیلی اول تا دهم درس می‌خوانند.
سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله در پاسخ به عملیات ارتش پاکستان در مناطق قبیله ای علیه طالبان انجام شده است.
در حال تکمیل..

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها