امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 22
۱۷:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133017
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک فروند بالگرد 15 نفره 412 که به دست متخصصان شرکت پنها در کمتر از یک سال نوسازی و اورهال ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک فروند بالگرد 15 نفره 412 که به دست متخصصان شرکت پنها در کمتر از یک سال نوسازی و اورهال شده است، عصر امروز با حضور جمعی از مسئولین صنعت هوایی ازجمله امیر خلبان احمدآبادی مدیرعامل شرکت پنها (پشتیبانی و نوسازی هلی‌کوپترهای ایران) مجددا عملیاتی و تحویل شرکت هلیکوپتری ایران شد.
 
این بالگرد 2 موتوره قابلیت حمل و جابه جایی 15 خدمه و سرنشین را دارد و در ماموریت‌های مختلف تجاری و پروازی سیویل (OFF-SHORE)، در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای انجام محافظت، اکتشاف و بهره‌برداری و یا عملیات جستجو و نجات دریایی در مرزهای آبی و سطح دریا، حمل و نقل مسافر و بار و... مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این بالگرد ساخت شرکت Bell آمریکا است که برای اولین بار مطابق با الزامات و استانداردهای هوانوردی بین‌المللی و هواپیمایی کشوری با تعمیر و بازسازی و ساخت و تولید برخی قطعات دارای مجوز و تامین دیگر قطعات مورد نیاز از منابع مختلف، در کمتر از یک سال به طور کامل بازسازی شده و پس از طی مراحل ثبت تجاری سیویل، جهت بهره‌برداری در ناوگان بالگردی تجاری ایران، تحویل شرکت هلی‌کوپتری ایران می‌شود.

به گزارش فارس، با توجه به تحریم‌های اعمال شده علیه جمهوری اسلامی ایران و خروج و خودداری شرکت‌های خارجی دارنده بالگرد از ارائه خدمات در حوزه خلیج‌فارس و دریای خزر و با توجه به اهمیت حیاتی این موضوع برای کشور، تولید بالگردهای 121 در سنوات اخیر و تولید بالگرد 412 به عنوان یکی از بهتیرن بالگردهای روز دنیا، نقش بسیار کلیدی در ارائه خدمات بالگردی در مرزهای آبی شمال و جنوب کشور داشته است و این اقدام که در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با عزم ملی و همت جهادی متخصصین شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) در شرایط سخت تحریم در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، حضرت امام خامنه‌ای مدظله‌العالی به انجام رسیده، جهشی 30 ساله در زمینه تولید بالگرد در جمهوری اسلامی ایران را موجب شده است.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها