امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133020
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 71
داود گودرزی جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اقدام برخی ...

داود گودرزی جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به اقدام برخی از عناصر برای برهم زدن سخنرانی‌های نیروهای ارزشی و انقلابی گفت: به نظر می‌رسد یک گروه فشار جدید در حال شکل‌گیری است. این چماق‌داران سیاسی که در گذشته به دنبال براندازی بودند و نتوانستند به اهداف خود برسند، حال با توجه به اینکه چندسالی کشور روند روبه جلویی را در تولید علم طی کرده و فعالیت‌های طبیعی خود را ادامه می‌دهد، به دنبال برهم زدن آرامش و متوقف کردن رشد علمی کشور هستند.

وی ادامه داد: این افراد پس از شکل‌گیری دولت یازدهم احساس کرده‌اند با توجه به بستری که ایجاد شده می‌توانند دانشگاه را به جولان‌گاه احزاب سیاسی تبدیل کنند. آنها در ظاهر شعار آزاداندیشی می‌دهند ولی در باطن کار گروه‌های فشار را انجام می‌دهند.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب به سیاسی بودن دانشگاه‌ها گفت: ما به دنبال تک‌صدایی در دانشگاه‌ها نیستیم. دانشجویان و اساتید باید با صداهای مختلف حرف بزنند و فعالیت کنند. اینکه می‌گوییم نشاط سیاسی، یعنی همین که طیف‌های مختلف حضور داشته باشند. ولی این نشاط سیاسی باید درقالب قانون باشد.

وی اظهار داشت: اینکه افرادی شعار آزاداندیشی بدهند ولی از آن طرف چنین حرکاتی را انجام دهند، و در کرسی‌های آزاد اندیشی و مراسم‌ مختلف نظر مستدلی نداشته باشند، قابل توجه است. کسانی که شعار می‌دادند که ما تحمل حرف مخالف را داریم امروز دارند کارنامه سیاهی را از خود به جای می‌گذارند.

گودرزی خاطرنشان کرد: کسانی که در دانشگاه‌های مختلف سخنرانی‌ها را برهم می‌زنند، حاضر نیستند حرفی را بشنوند و البته خودشان نیز حرفی برای گفتن ندارند و می‌خواهند با این کار، کارهای زشت گذشته خود را پاک کنند.

وی ادامه داد: مگر می‌شود مردم کسانی را که چندین ماه با آبروی کشور، نظام و ملت بازی کردند را فراموش کنند، مگر می‌شود خسارت‌های فراوانی را که این فتنه‌گران به مردم و کشور زدند را فراموش کرد، این افراد چندین ماه آرامش ملت و کشور را برهم زدند و باعث کشته شدن چندین نفر شدند، این موضوع برای هزار سال پیش که نیست برای4 یا 5 سال پیش است. تلاش این افراد برای منحرف کردن موضوع و پاک کردن صورت مسئله بی‌فایده است.

جانشین رئیس سازمان بسیج دانشجویی افزود: افرادی که نمی‌گذارند در رابطه با فتنه 88 صحبت شود و سخنرانی‌هایی که با این موضوع است را به هم می‌زنند چرا تا این حد دستپاچه هستند و نمی‌گذارند حرفی زده شود. آنها از روشن شدن واقعیت بیم دارند، البته مردم همه واقعیت موضوع را می‌دانند.

وی تاکید کرد: گفتمان اصلاحات مگر غیر از این بود که شعارهایی مبنی بر قانون‌گرایی، آزاد اندیشی و حق مردم داشت، امروز مشخص شد با این شعارها می‌خواهند چه کارهایی انجام دهند. کسانی که دلسوز منافع ملت هستند می‌توانند گفتمان اصلاحات را محک بزنند و ببینند از جریان فتنه 88 تا کنون چه اتفاقاتی رخ داده است.

گودرزی تصریح کرد: با امثال اینگونه رفتارها و اقدامات آبرویی برای جریان اصلاحات باقی نمی‌‌ماند. این اتفاقات ما را یاد جریان لیبرال دمکراسی می‌اندازد، جریانی که در آن شعارهایی داده می‌شود ولی بر خلاف آن در عمل اتفاقات دیگری رخ می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها