امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133024
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید شریف‌زاده در نشست خبری که در خصوص موضوع خطرات گاز منواکسید کربن برگزار شد، اظهار داشت: با آغاز فصل زمستان شاهد ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سعید شریف‌زاده در نشست خبری که در خصوص موضوع خطرات گاز منواکسید کربن برگزار شد، اظهار داشت: با آغاز فصل زمستان شاهد افزایش تلفات در اثر گاز‌های منواکسید کربن هستیم و راهکارهایی برای به حداقل رساندن این تلفات داریم.

وی بیان داشت: جزوات آموزشی در این خصوص تدوین شده است و در اختیار تمامی شهرداران مناطق گذاشته می‌شود و به صورت مستمر آموزش‌ها در این خصوص آغاز شده است.

شریف‌زاده بیان داشت: تاکنون 500 نفر از بانوان آتش‌نشان داوطلب نیز آموزش‌های لازم را دیده‌اند و نکات مربوط به مرگ خاموش به صورت بروشور آماده شده است و بین شهروندان توزیع خواهد شد و در این بروشورها تمام نکات ضروری برای پیشگیری از حادثه‌های منواکسید کربن لحاظ شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خاطرنشان کرد: برای پخش کلیپ و زیرنویس در صدا و سیما در خصوص آموزش‌ به شهروندان برای مقابله با حادثه محدودیت‌هایی داریم.

وی به آمار کشته شدگان در اثر گازهای منواکسید کربن اشاره کرد و گفت:‌در سال 92، 828 نفر در کشور بر اثر گازهای مونوکسید کربن جان خود را از دست داده‌اند و در ماه آذر امسال نیز 3 نفر با استنشاق گازهای مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

وی افزود: در راستای پیشگیری از گازهای منواکسید کربن و از بین رفتن جان شهروندان وسیله‌ای در کشورهای پیشرفته به عنوان گازهای مونوکسید کربن ساخته شده است و هنگامی که به علت غلظت این گاز از 70 PPM بالاتر برود هشدار می‌دهد و صاحبخانه با بازنگری در خانه خود اقدام می‌کند. 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران بیان داشت:‌تاکنون 5 هزار دستگاه هشداردهنده گازهای منواکسید کربن توسط آتش‌نشانی تهران خریداری و وارد کشور شده است که از اول دی‌ماه در منازل مشخص شده به صورت رایگان توزیع و نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه این وسیله متاسفانه در داخل کشور تولید نمی‌شود، گفت: با استفاده از این وسیله می‌توان میزان تلفات ناشی از گازهای منواکسید کربن را به صفر رساند و از سال جاری نیز باید در تمامی ساختمان‌های نوساز این وسیله نصب شود و در صورتی که از نصب این وسیله پیمانکار امتناع کند، پایان کار به آن ساختمان داده نمی شود.

وی به استفاده از شومینه در منازل اشاره کرد و گفت: استفاده از این وسیله گرمایشی باید با استانداردهای لازم انجام شود و در فاصله یک متری آن وسیله‌ای قرار داده نشود، چرا که موجب آتش‌سوزی می‌شود.

وی یادآور شد: در سال جاری 12 خانم و 11 نفر آقا بر اثر گازهای منواکسید کربن مسموم شده بودند که با حضور آتش‌نشانان نجات پیدا کردند و در سال 92، دو نفر خانم و 7 آقا از مرگی خاموش نجات پیدا کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها