امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133025
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ستار محمودی امروز در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه پژوهش‌های صنعت آب و فاضلاب 

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ستار محمودی امروز در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه پژوهش‌های صنعت آب و فاضلاب  در مورد اینکه آلودگی آب تهران که این روزها مطرح است تا چه حد به واقعیت نزدیک است، گفت: شبکه آب تهران یکی از قوی‌ترین و گران‌ترین شبکه‌های کشور است و جزء معدود شبکه‌های آبی در کشور است که در طول سال‌های اخیر لوله‌های آب آن که حدود 9400 کیلومتر طول دارد، دو بار اسکن شده است.

محمودی ادامه داد: در اولین مرحله از اسکن لوله‌های آب تهران 2 هزار و 400 کیلوهرتز بین 700 تا 800 مورد شکستگی لوله تشخیص داده شد که همه موارد رفع شد.

وی با اشاره به اینکه تهران دارای مجهزترین سیستم های اندازه گیری آب است، گفت: در مورد آلودگی آب تهران باید نظر کارشناسی آن هم از سوی مراجع ذیربط داده شود و دستگاه نظارتی باید این موضوع را مطرح کند.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه اظهارنظر در باره کیفیت آب به غیر از مراجع ذیصلاح آثار روانی آن به جامعه باز خواهد گشت اظهار داشت: شاید در نقطه ای از تهران یا چاهی از مناطق مختلف تهران مشکلی بوده باشد، اما مسئولان مربوطه آن را برطرف و آن چاه را از رده خارج کرده اند.

قائم مقام وزیر نیرو در پاسخ به این سئوال که اگر صحت آلودگی آب تهران تأیید شود آیا برخوردی در این زمینه با مدیران و مسئولان مربوطه صورت خواهد گرفت؟ گفت: از دید ما آب تهران مشکل خاصی ندارد و اگر عکس این موضوع از سوی دستگاه نظارتی تأیید شود با مسئول مربوطه برخورد و او را برکنار خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا در خصوص قیمت آب وزارت نیرو پیشنهاد جدیدی ارائه کرده است، افزود: وزارت نیرو در بحث قیمت آب تاکنون پیشنهاد و یا جلسه ای نداشته است.

محمودی با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش قیمت آب در حداقل ممکن و باید به میزان تورم داده شود اما تصمیم‌گیرنده نهایی دولت است تاکید کرد:دو پیشنهاد در این خصوص داده شده که افزایش قیمت‌ها در حداقل ممکن به میزان تورم افزایش پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: این افزایش قیمت‌ها باید در جریان بررسی دولت و مجلس قرار گیرد و با تأیید و تصمیم‌گیری دولت این موضوع تحقق پیدا خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در بخش افزایش قیمت‌ها وزارت نیرو تصمیم‌گیرنده نهایی نیست و تنها به محاسبه قیمت تمام شده و ارائه پیشنهادات می‌پردازد.

قائم مقام وزیر نیرو تصریح کرد: با وجود افزایش مشترکین آب در استان تهران و خشکسالی‌های صورت گرفته 65 تا 70 درصد آب این استان از آب‌های سطحی تأمین می‌شود که نیترات آن در حد استاندارد است.

محمودی ادامه داد: آب‌های زیرزمینی که برای تأمین آب تهران استفاده می‌شود بین 30 تا 35 درصد است که اگر میزان نیترات این چاه‌ها بالاتر از حد مجاز باشد، از شبکه خارج می‌شود.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها