امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133031
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۴۷
تعداد بازدید: 174
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه فرانس 24 به سوالات مختلف درباره روسیه، روابط آن با ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با شبکه فرانس 24 به سوالات مختلف درباره روسیه، روابط آن با آمریکا و اتحادیه اروپا پاسخ گفت.

سرگئی لاوروف با اشاره به موضوع اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌ها گفت: روسیه نه تنها قادر به بقا خواهد بود بلکه (از زیر بار تحریم‌های غرب) قویتر بیرون خواهد آمد.

لاوروف ضمن رد گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت بد اقتصادی روسیه گفت: «ما در وضعیت‌های بسیار بدتری در تاریخمان قرار داشتیم و در هر بار مشکلاتمان را حل کرده و بسیار قویتر شده‌ایم».

دیپلمات ارشد روس با اشاره به تحریم‌ها افزود: «البته که تحریم‌ها صدمه و ضربه می‌زند اما فکر نمی‌کنم تحریم‌ها به اتحادیه اروپا کمکی بکند. آمریکا به اتحادیه اروپا دستور اعمال تحریم‌ها را داد و اگر بخواهیم صریح صحبت کنیم ما(مسکو) درباره استقلال اتحادیه(از آمریکا) بیش از حد (واقعی) حساب کرده بودیم».

لاوروف تاکید کرد: « تحریم‌ها نشانه‌ای از رنجش است، آنها ابزار سیاستگذاریهای جدی نیستند».

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا آمریکا با اعمال تحریم‌ها به دنبال «تغییر رژیم در روسیه است»، گفت: «دلایل واقعی برای باورداشتن به این موضوع وجود دارد. اگر شما به کنگره آمریکا نگاه کنید، 80 درصد آنها هرگز آمریکا را ترک نکرده‌اند در نتیجه من تعجبی از پدیده روسیه هراسی در کنگره ندارم».

وی در پاسخ به سوالی درباره بحران اوکراین هم گفت: روسیه از تمامیت ارضی اوکراین حمایت می‌کند. درباره موضوع کریمه باید بگویم کریمه موضوعی خاص است و آنجا سرزمین روسیه است. این موضوع به خواست مردم کریمه انجام شده است».

دیپلمات کهنه‌کار روس از سیاست ناتو در «بستن عملی همه روابط و پیوندها با روسیه» از یک سو و از طرف دیگر «نزدیک شدن به مرز روسیه» انتقاد کرد و گفت: «این در حالی است که ناتو خواستار کمک روسیه در آموزش خلبانان افغانستان است؛ این سیاست سیاست بچه‌گانه‌ای است».

لاوروف در پاسخ به سوالی درباره جنجال فروش ناوهای «میسترال» فرانسه به روسیه و اظهارنظرها درباره عدم تحویل آن از سوی پاریس به مسکو گفت: «من درباره یک قرارداد قانونی امضا شده بین فرانسه و روسیه و شان ملت فرانسه اظهارنظر نمی‌کنم».

وی درباره مذاکرات هسته‌ای میان ایران و 1+5 نیز گفت: دستیابی به توافق هسته ای تا ژوئن سال 2015 یک هدف واقعی است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها