امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133044
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۱۲
تعداد بازدید: 224
 رسانه های غربی امروز از دو فقره گروگانگیری در استرالیا و بلژیک توسط مسلمانان خبر داده اند.

 رسانه های غربی امروز از دو فقره گروگانگیری در استرالیا و بلژیک توسط مسلمانان خبر داده اند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فرهنگ نیوز، انتشار خبر گروگانگیری در سیدنی استرالیا از صبح امروز در راس رسانه های خبری جهان قرار گرفته است. رسانه های فوق اینگونه بیان داشته اند که فرد گروگانگیر با در دست داشتن متنی عربی، از پلیس محلی خواستار دریافت پرچم گروه تروریستی داعش شده است.

بنا بر گزارش های ارسال شده واقعه فوق در یک کافه در مرکز سیدنی صورت پذیرفته است. گفته می شود که قریب به بیست تن توسط فرد مسلح به گروگان گرفته شده است.

ساعاتی پس از این رویداد، انتشار خبر حمله به یک ساختمان مسکونی در بلژیک مورد توجه خاص رسانه های بین المللی قرار گرفته است. گفته می شود که میان این دو رویداد ارتباطی برقرار می باشد. رسانه ها و روزنامه های غربی تلاش نموده اند تا گروگانگیران را مسلمان و وابسته به گروه تروریستی داعش قلمداد کنند، اگرچه هنوز در این زمینه هیچ اظهاری از سوی گروگانگیران بیان نشده است.

در صورت پذیرش فرض فوق (انجام حملات توسط وابستگان به داعش)، دو احتمال قابل تصور است:

اول اینکه نیروهای وابسته به داعش به دستور رهبری این گروه مبادرت به این حملات در استرالیا و بلژیک نموده اند، که در این صورت به دلیل سهل انگاری دولت های فوق جهت اجازه دادن به شهروندانش برای حضور در سوریه و عراق، انگشت اتهام به سوی دولتمردان این دو کشور روانه می شود. در طول سه سال گذشته 100 شهروند استرالیایی و 70 شهروند بلژیکی به نیروهای تروریستی منطقه پیوسته اند که شماری از آنها به کشورهای خود بازگشته اند. لذا اجازه خروج و ورود مجدد به این تروریست ها خود زمینه ایجاد ناامنی در این دو کشور را فراهم می کند.

دوم آنکه حملات فوق فرصتی را برای دولتمردان غربی مهیا خواهد کرد که جهت حمایت از شهروندانشان و مقابله با تروریست ها اقدامات جنگ طلبانه بیشتری را در سطح منطقه پیگیری نمایند. تداوم چنین رخدادهایی موجب تشویش اذهان افکار عمومی در کشورهای غربی شده و زمینه را برای مداخله بیشتر آنها فراهم خواهد کرد، امری که پیشتر و در پی وقایع 11 سپتامبر مسبوق به سابقه است.

از سویی دیگر این امر موجب ایجاد جو اسلام ستیزی در این کشورها شده و شهروندان آنها را به مقابله با مسلمانان این دو کشور و ایجاد ظن نسبت به آنها تشویق خواهد نمود. این در حالی است که جامعه مسلمانان استرالیا بشدت این حملات را محکوم نموده و آن را مغایر احکام نورانی اسلام خوانده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها