امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133047
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلیم عبدالله الجبوری رئیس مجلس عراق در نشست مشترک خبری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سلیم عبدالله الجبوری رئیس مجلس عراق در نشست مشترک خبری با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که امشب (سه‌شنبه) در ساختمان مشروطه مجموعه بهارستان برگزار شد، با اشاره به دعوت لاریجانی از او برای سفر به تهران صحبت‌های دو جانبه را صریح خواند و گفت: در مذاکرات دو جانبه درباره مسائل حساس و حیاتی صحبت کردیم.
وی با تأکید بر نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه به ضرورت تداوم همکاری‌های دو کشور در آینده اشاره کرد و افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران نقش فراوانی در جهت روند دموکراتیک و ایجاد ثبات در عراق داشته است.
الجبوری امنیت و ثبات در منطقه را مسئولیتی گروهی برشمرد و با تأکید بر نقش‌آفرینی همه کشورها در این زمینه گفت: باید با یک نگرش یکپارچه به این سمت حرکت کنیم.
وی از لزوم تعاملات سازنده میان کشورهای منطقه برای از بین بردن تروریسم سخن گفت و با اشاره به اینکه این تلاش باید از سوی همه کشورها صورت گیرد، اظهار داشت: حتی در کشوری که تنوع در آن زیاد است نیز باید تلاش برای از بین بردن تروریسم انجام شود.
رئیس پارلمان عراق با تشکر از استقبال و میزبانی گرم طرف ایرانی مذاکرات و صحبت‌های دو جانبه را خوب ارزیابی کرد و گفت:‌ به این نتیجه رسیدیم که درک و فهم خوب و روشنی میان ما وجود دارد و به دنبال ارتباط تنگاتنگ و باثبات هستیم.
الجبوری با اشاره به پذیرایی تعداد زیادی از زوار ایرانی در ایام اربعین حسینی گفت: معتقدیم عراق باید همه تلاش خود را برای تقرب به خداوند انجام دهد و این یک پیام سیاسی بود که عراق توان ایجاد امنیت را دارد.
وی با تأکید براینکه خطری که از جانب تروریست‌ها برای عراق به وجود آمده است از بین خواهد رفت، خاطرنشان کرد:‌ راه حل از بین بردن تروریسم دست به دست هم دادن مردم عراق و همکاری کشورهای منطقه است.
رئیس پارلمان عراق گفت: در عراق جایی برای تروریسم نیست و این خطر همه را تهدید می‌کند لذا همه در برابر آن مسئول هستند.
الجبوری احترام متقابل و منافع مشترک را مبنای روابط دوجانبه ذکر کرد و افزود: پایین آمدن قیمت نفت تأثیر منفی روی اقتصاد منطقه گذاشته است و بر روی مسائل داخلی ما هم مؤثر بوده و موجب شده ما در بستن بودجه داخلی تأخیر داشته باشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها