امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133066
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اسماعیل احمدی معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (سه‌شنبه) با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ اسماعیل احمدی معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور در نشست خبری پیرامون جزئیات دوازدهمین همایش بین‌المللی بسیج و رسانه و نخستین جشنواره رسانه‌ای بسیج به سخنرانی پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه بسیج همزاد انقلاب است، گفت: عده‌ای بعد از دفاع مقدس مهر خاطره بر بسیج می‌زدند و اینگونه می‌گفتند که بعد از دفاع مقدس نیازی به بسیج نداریم.

احمدی ادامه داد: اما ما شاهدیم امام (ره) در سال 42 فرمودند من در اندیشه تشکیل بسیج هستم. این جمله بدین معنی است که بسیج نسخه‌ای بود که امام برای آغاز، دوام و صدور انقلاب معرفی کرده بودند.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه نسخه بسیج تضمین حضور همیشگی ملت در تمامی صحنه‌های انقلاب است، گفت: ما شاهد بودیم که حتی در دوران دفاع مقدس نیز بسیج خار چشم دشمنان بود. پس از جنگ نیز با کادرسازی و تربیت فرماندهان توانست با کمترین امکانات بزرگترین پیشرفت‌ها را حاصل کند و بر خلاف تفکر و نظری که تکنوکرات‌ها داشتند و به دنبال توسعه از نوع غربی بودند این بسیج بود که به هر جا ورود کرد پیشرفت نیز حاصل شود.

احمدی در ادامه تصریح کرد: امام (ره) با خلق بسیج و تقویت آن در حقیقت مردم‌سالاری دینی را تضمین کردند. غرب از مردم‌سالاری سخن می‌گوید که مردم را تنها برای انتخابات می‌خواهد اما مردم‌سالاری جمهوری اسلامی مردم را نه برای کارهای تشریفاتی بلکه در تمام اجزا و فعالیت‌های نظام اسلامی می‌خواهد. بسیج این موضوع را تضمین کرد که دولت‌ها نسبت به مردم سلیقه‌ای عمل نکنند.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اقدامات بسیج در دهه 70 به خوبی رسانه‌ای نمی‌شد بیشترین مظلومیت بسیج در دهه 70 بود که در آن سال‌ها خدمات و اقدامات بسیجیان کمتر در حوزه رسانه منعکس می‌شد.در آن دوران همین بسیج دانشجویی مجاهدت‌هایی داشت که کمتر از تسخیر لانه جاسوسی و حماسه هویزه نبود.

وی ادامه داد:‌ البته بسیج چون بزرگترین رسانه شفاهی است روز به روز به محبوبیت آن نیز افزوده می‌شود. همان زمان که عده‌ای مهر خاطره بر بسیج را اعلام می‌کردند امام در پیام تاریخی خود (2 آذر 67) یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها را بسیج طلبه و دانشجو عنوان کردند و بدین طریق حوزه جدید بسیج را مشخص کردیم.

احمدی ادامه داد: در همان زمان امام فرمودند بسیجیان جهان اسلام باید در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است. حال از سال 67 تا امروز این شعارهای بسیج و انقلاب است که در لبنان، یمن، عراق، مصر و تونس و حتی در فرگوسن و لندن شنیده می‌شود.

وی با بیان اینکه نه تنها آرامش نظامی بسیج حفظ شده بلکه تقویت نیز شده است، گفت: توان نظامی بسیج نسبت به آنچه که در دوران دفاع مقدس بوده از نظر کمی و کیفی ده برابر شده است.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم تعامل بیشتر بسیج و رسانه‌ها گفت: این تعامل بدین خاطر نیست که ما به دنبال تبلیغ باشیم بلکه بدین خاطر است که ما نیازمند تشکیل جبهه قدرتمند رسانه‌ای در مقابل امپریالیسم رسانه‌ای غرب هستیم. آن هم برای رویارویی نهایی با نظام سلطه.

احمدی با تبیین رسانه اسلامی گفت: رسالت رسانه اسلامی تقویت نظام اسلامی است و اینکه بتوانیم از این طریق حاکمیت اسلام را گسترش دهیم. علاوه بر این رسانه اسلامی باید روح استکبارستیزی را در این برهه اشاعه دهد تا شاهد قدرت مستمر رسانه اسلامی شویم.

وی با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره همایش بین‌المللی بسیج رسانه گفت: این همایش بزرگترین رویداد رسانه‌ای کشور است که در آن از هر جناح و حزبی حضور دارند.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امسال نیز این همایش در 27 و 28 آذرماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد. در ابتدا ما به دنبال همگرایی با رسانه‌های جهان اسلام هستیم و بعد از آنکه به بلوغ و همفکری خوبی در این حوزه رسیدیم به سراغ سایر رسانه‌های جهانی می‌رویم.

احمدی با بیان اینکه شعار ثابت این همایش «بسیج، رسانه و گفتمان ولایت» است، گفت: ما شاهدیم که مقام معظم رهبری گفتمانی را از جمله در حوزه اقتصاد مقاومتی مطرح می‌کنند و این گفتمان نباید در عرصه نظر بماند.

وی ادامه داد:‌ما به عنوان بسیج ناراحتیم که مقام معظم رهبری در دو نوبت عنوان می‌کنند که وقتی من اقتصاد مقاومتی را بیان کردم هیچ کسی عمل نکرد. دلیل این موضوع آن است که ما در رسانه‌ها برای تبیین این موضوع ورود نکردیم.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین هدف این همایش را توسعه جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت:‌به دنبال آن هستیم تا تفکر و تشکل بسیج را گسترش دهیم. البته بروز تفکر در عمل با تشکیلات امکان‌پذیر است.

احمدی با اشاره به ایجاد کارگروه‌های علمی در همایش امسال بسیج و رسانه گفت: در این دوره از همایش پنج کارگروه «بسیج، رسانه و اقتصاد مقاومتی»، «بسیج، رسانه و مقابله با تهدیدات ماهواره»، «بسیج، رسانه و مطالبات فرهنگی ولایت»، «بسیج، رسانه و عقلانیت محاسبه‌گری در نظام اسلامی» و «بسیج، رسانه و مقابله با اسلام آمریکایی» وجود دارد.

وی ادامه داد: 214 نفر از مدیران عالی رسانه‌های داخلی و خارجی در این همایش حضور خواهند داشت. در مراسم افتتاح این مراسم آیت‌الله صفایی‌بوشهری در خصوص اخلاق در رسانه به سخنرانی خواهد پرداخت.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین گفت: 27 استان ما این همایش‌ها را برگزار کردند که 4 هزار و 50 نفر از مدیران و فعالان رسانه‌ای در این همایش‌های استانی بسیج و رسانه شرکت کردند.

این برای اولین بار است که این همایش در تمامی استان‌ها نیز برگزار شده است که در مراسم پایانی این همایش از 5 نفر از برترین‌های استانی نیز تقدیر به عمل خواهد آمد. مراسم اختتامیه این همایش نیز با سخنرانی سردار نقدی و تقدیر از زحمات آقای ضرغامی در صداوسیما برگزار خواهد شد.

احمدی با اشاره به اجرای جشنواره رسانه‌ای بسیج گفت: در این جشنواره از رسانه‌هایی که برنامه‌های بسیج را در هفته بسیج در 5 رشته کمیت انتشار اخبار، گزارش‌های مکتوب و مصور، مقاله و یادداشت، عکس و نماهنگ و کلیپ پوشش دادند تقدیر به عمل می‌آید.

وی در ادامه تصریح کرد: در مجموع 8 هزار و 840 خبر و 3 هزار و 890 عکس در قالب 162 گزارش تصویری در خبرگزاری‌ها، 598 خبر و 40 عکس در قالب 5 گزارش تصویری در روزنامه‌‌ها از برنامه‌های بسیج پوشش داده شد و در مجموع 14 هزار و 76 خبر در روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در خصوص برنامه‌های بسیج پوشش داده شد.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد:‌همچنین بیش از 120 ارتباط زنده تلفنی جدا از گزارش‌هایی که بخش‌‌های مختلف خبری رسانه ملی پخش کرد در هفته بسیج برقرار شد.

احمدی گفت: البته اخبار بسیج اخبار مردم است و انتظار ما از رسانه‌ها این است که ما را با یک وزارتخانه مقایسه نکنند.

وی در خصوص کارگروه بسیج، رسانه و مقابله با تهدیدات ماهواره‌ای گفت: آنچه که در دستور این کارگروه است رویکرد روشنگری در این موضوع است. از اینکه بتوانیم ابزار دشمن را در این حوزه خنثی کنیم. علاوه بر این یک رویکرد ایجابی نیز وجود دارد از اینکه در این حوزه به آگاهی‌بخشی بپردازیم.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: ما یکی از برکات فتنه 88 را حضور جریان مومن و انقلابی در فضای مجازی می‌دانیم. البته اصلی‌ترین اقدام بسیج در حوزه فضای مجازی راه‌اندازی سازمان بسیج رسانه برای شکل‌دهی به جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی و ایجاد اینترانت ملی شباب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها