امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133091
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور سه‌شنبه شب در مجموعه فرهنگی سعد آباد در نشست خبری ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور سه‌شنبه شب در مجموعه فرهنگی سعد آباد در نشست خبری با وائل الحلقی نخست وزیر سوریه اظهارداشت: روابط فی ما بین دو کشور از زمان حضرت امام (ره) و حافظ اسد بنیان گذاشته شد و گسترش خوبی داشته است.

وی ادامه داد: دو کشور در مواقع حساس حمایتهای خوبی از یکدیگر داشتند و شاهد بودیم در جنگ تحمیلی سوریه از جمهوری اسلامی ایران حمایتهای لازم را انجام داد.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اکنون وقتی سوریه در شرایط سختی قرار دارد باید از آن حمایت کنیم و حمایت ایران از محور مقاومت که سوریه هم یکی از حلقه‌های آن است از موضوعات راهبردی ایران محسوب می‌شود.

جهانگیری تصریح کرد: روابط اقتصادی ما با سوریه بسیار گسترده است و همکاری‌هایمان در جهت رفع موانع و تسهیل فعالیتهای اقتصادی بین بخش‌های خصوصی و دولتی دو کشور ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: ما در زمینه برق، صادرات و تولید دارو، صنعت سیمان، و خودرو همکاری‌های بلند مدت اقتصادی داشته‌ایم.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ما در زمینه طرح‌های زیربنایی که برای بازسازی سوریه مهم است همکاری داشته‌ایم و این موضوع ادامه می‌یابد.

جهانگیری تصریح کرد: در سفر نخست‌وزیر سوریه ملاقات‌های متعددی انجام گرفت و بر همکاری در تمام زمینه‌ها تاکید شد.

وی افزود: ما همکاری‌های اقتصادی خود با سوریه را ادامه می‌دهیم و امیدواریم دولت و ملت سوریه از این شرایط دشوار عبور کند و با پیروزی بر مشکلات فائق آید.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار