امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133095
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شریعت‌باقری، رئیس دانشگاه علوم قضایی با حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه با بیان ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شریعت‌باقری، رئیس دانشگاه علوم قضایی با حضور در جمع دانشجویان این دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه مسائل و مشکلات زیادی دارد که یکی از آنها جا و مکان دانشگاه است، گفت: دانشگاه علوم قضایی بر اساس آمارها جمعیت قابل توجهی از قضات و مدیران دستگاه قضایی را تشکیل داده است.

وی افزود:‌ ما دانشگاه شناخته شده‌ای نیستیم و در کنکور سال جاری تقریباً بیش از یک میلیون داوطلب داشتیم که 250 هزار از آنها در رشته علوم انسانی بوده‌اند و 100هزار نفرشان مرد بودند که می‌توانستند دانشگاه ما را انتخاب کنند.

رئیس دانشگاه علوم قضایی با بیان اینکه مشابه این دانشگاه در کشورهای دیگر جهان نیز وجود دارد، گفت: دانشجویان این دانشگاه بنابر تعهدشان به عنوان کارآموز استخدام قوه قضائیه هستند و مواجبی را هم دریافت می‌کنند و تا این چهار سال تحصیل به عنوان سوابق آنها نیز محاسبه می‌گردد.

وی اذعان داشت: ما امسال دانشجویانی را جذب کردیم که رشته آنها در کنکور زیر 3هزار نبوده و هم‌اکنون 1345 دانشجو داریم که در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.

شریعت‌باقری ادامه داد: 900 نفر از دانشجویان بورسیه قوه قضائیه هستند و آن تعدادی که بورسیه نیستند دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

وی با بیان اینکه این دانشگاه هفت خوابگاه دانشجویی دارد، گفت: 900نفر از دانشجویان در این خوابگاه‌ها ساکنن همچنین ما برنامه‌ای داریم که هفته‌ای یک بار مباحث روز در قالب برنامه‌های فرهنگی برگزار شود.

وی در خاتمه گفت: به غیر از 32 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم قضایی در سال جاری 202 نفر استاد مدعو نیز در این دانشگاه به تدریس پردختند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها