امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133100
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در گردهمایی بزرگداشت هفته پژوهش و تجلیل از برترین های حوزه پژوهش با تسلیت روز اربعین و در پیش بودن ارتحال رسول گرامی اسلام(ص) با اشاره به فراز زیارت اربعین اظهار داشت: عقلی که می‌تواند سازمان‌های مخوف، اطلاعاتی و گروه‌های تروریستی را سازماندهی کند عقل نیست، جهل است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: عقل وقتی عقل است که در مسیر نورانی خدمت به مردم برای اصلاح جامعه و توسعه عدالت باشد، نه در جهت جباران و سلطه‌جویانی که قرآن مثال می‌زند.

وی گفت: یکی از مسائلی که باید در دانشگاه امین و همچنین در کشور بر روی آن کار کنیم آن است که باید حدود و مرز خود را با آنچه که عقلانیت در غرب می‌گوید با کشور خود و اسلام مشخص کنیم و بتوانیم عقل و علم را در مسیر هدایت و نورانیت به کار گیریم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: امروز اینترنت با توانایی شگرفی که ایجاد کرده، بخش بزرگی از آن در خدمت به اهداف سلبی و ناامنی است؛ توسعه ناامنی و بی‌اخلاقی، رواج فساد و فروپاشی خانواده.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: سه عنصر مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد که عبارت است از خوردن، شهوت جنسی و غضب، اما غرب، شهوت جنسی را که باید در حوزه تکثیر نسل باشد در حوزه همجنس‌بازی و رابطه جنسی با حیوانات قرار داده و اینها همانند که غرق در شهوات دنیایند.

وی به بحث انسان‌شناسی پرداخت و گفت: انسان‌شناسی یکی از مسائل اصلی که باید در باب علم، عقل و غیره از عالمان خود استفاده کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به مقوله راهبرد و استراتژی پرداخت و افزود: راهبرد یعنی اینکه از کجا به کجا و چگونه می‌رویم و ترسیم سند راهبردی مهمترین سندی است که می‌تواند حرکت ما را تضمین کند.

وی گفت: باید در تنظیم اسناد دقیق‌تر عمل کرده و در عمل به آن هم منضبط باشیم تا بتوانیم قدرت برتر در منطقه باشیم، چرا که در منطقه کسی را نداریم که در حوزه پژوهش حرفی برای گفتن داشته باشد، البته شاید در ابزار به خاطر برخورداری مالی دست‌بازتری داشته باشند، اما در تولید دانش، هیچ دانش بومی ندارند و تولید داخلشان اندک است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: 430 عضو هیأت علمی در دانشگاه امین، 1900 عضو هیأت علمی همکار با دانشگاه از سایر دانشگاه‌ها و 9 نشریه علمی ـ‌پژوهشی، 15 مجله ترویجی و 38 مجله تخصصی داریم و باید در مجموعه علمی چون دانشگاه، جایگاه دانشگاه را به مرزشکنی دانش تبدیل کنیم، چرا که هیچ مسئولی در ناجا وجود ندارد که از بودجه ساختمان و خرید کم نکند و پژوهش نکند، چرا که نتیجه آن را ملموس مشاهده کرده است.

سردار احمدی‌مقدم تصریح کرد: سال آخر هر برنامه‌ای به جای آنکه سال جبران عقب‌ماندگی باشد، برعکس، سکویی برای جهش به برنامه بعدی است.

وی افزود: نظام پویا متفاوت با نظام ایستاست و از نظام دستوری، علم در نمی‌آید. نظام بالادستی باید اختیار را به رده‌ها بدهد، اما نظارت هم داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی به فتنه 88 اشاره و تصریح کرد: فتنه 88 یک داستانی است؛ یک سال قبل کسی نمی‌توانست آن را پیش‌بینی کند، اما ناجا با ارزیابی محیطی و جمع‌بندی اطلاعاتی از شش ماه قبل آن را پیش‌بینی و خود را آماده کرده بود که نشانه‌های آن معلوم است.

سردار احمدی‌مقدم به اربعین امسال پرداخت و گفت: طبق آمار رسمی یک میلیون و 300 هزار نفر به طور رسمی از کشور خارج شدند، اما مواردی داشتیم که کسی که بدون پاسپورت از مرز رد شده بود با اس‌ام‌اس به فامیلش اطلاع داده بود و یک جمعی در پشت مرز جمع شده بودند و می‌خواستند بدون پاسپورت رد شوند، مثلاً در سال گذشته اتباع خارجی نبودند اما امسال افغانی‌ها را نیز داشتیم که مثل مثال قبلی هم که یک نفر رفته بود به همه اس‌ام‌اس داده بود و با تعداد زیادی افغانی مواجه شدیم که خود را برای این موضوع آماده نکرده بودیم چرا که واکنش جامعه را نمی‌شود حدس زد.

فرمانده نیروی انتظامی به بازگشت زائران اشاره کرد و گفت: الان همه نیروی انتظامی را برده‌ایم آنجا، یگان ویژه که کارکرد ویژه‌ای دارد را بارکش مردم کردیم تا مسافران ناتوان را حمل کنند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: از تقویت مرزها که در امنیت ما بسیار مهم است تا تقویت در بعد اشراف اطلاعاتی و کشف جرم و تقویت بخش یگان‌ویژه تجدیدنظر شده، به طوری که یگان ویژه برای این موقعیت‌ها به کار گرفته شده، چرا که وظیفه‌اش فقط سرکوب نیست بلکه وضعیت امدادی نیز دارد و 6 گردان یگان‌ویژه به شلمچه، مهران و چزابه برای کمک به زائران عتبات عالیات داشتند.

وی ادامه داد: پیشتازی در غافلگیر نشدن از حتی در صورتی که به تمام شرایط تسلط داشته باشید.

این مقام ارشد انتظامی به تجمع 20 میلیون زائران عتبات عالیات در کربلا پرداخت و گفت: اینکه هیچ حادثه‌ای رخ نداد و این همه زائر که در صدها کیلومتر تجمع داشتند اتفاقی برایشان نیفتاد جای تقدیر دارد.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: باید ارتباط خود را با جامعه جهانی تقویت کنیم زیرا چیزهای زیادی برای عرضه داریم و سیاست ما کمک به مستضعفین است، بدون هیچ چشمداشتی، خیلی‌ها تمایل دارند با ما همکاری کنند.

سردار احمدی‌مقدم به دانشگاه امین پرداخت و افزود: در این دانشگاه در دهه 90 باید نقش پژوهش را به اوج برسانیم و برای عملی کردن محیط دانشگاه فقط بودجه مالی ملاک نیست، بلکه باید ساختار و مقررات را بر این اساس تنظیم کرد.

وی به پیش‌نویس استخدام ناجا اشاره و تصریح کرد: پیش‌نویس استخدام ناجا تهیه شده و به ستاد کل رسیده و امیدواریم تا پایان سال در قالب لایحه به مجلس تقدیم شود که تغییرات زیادی را در حوزه آموزش هیأت علمی دارد و مدیران ارشد باید برخوردار از دانش عالی باشند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: امروز با افزایش جذابیت و کارایی ناجا مواجهیم و ظرفیت‌های آموزشی را باید در اختیار رشته‌های حرفه‌ای خود بگذاریم؛ ما باید به خودکفایی علمی برسیم و نهضت ترجمه به نهضت پژوهش تبدیل شود.

سردار احمدی‌مقدم افزود: پلیس باید در خدمت نظام عدالت باشد نه مثل پلیس در غرب که سلاح و قدرتش سرکوبگر مردم به نفع حاکمان است.

وی خاطرنشان کرد: خیلی‌ها می‌گویند که ما در خط امام(ره) هستیم، ولی وقتی وارد می‌شویم می‌بینیم ضد امام است، در صورتی که امام(ره) یک حکیم الهی است و گفته‌های الهی در گذر زمان کهنه نمی‌شود، درست مثل عدالت، مبارزه با فساد، آزادی و رفاه و برخورداری؛ امروز به برکت نظام ولایت فقیه تاروپود نظام و مردم یکی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها