امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13311
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 130
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت بر اساس قانون بودجه ۱۳۹۲ کل کشور مجاز است، سهام خود در باشگاه‌های ورزشی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت بر اساس قانون بودجه ۱۳۹۲ کل کشور مجاز است، سهام خود در باشگاه‌های ورزشی از جمله استقلال و پیروزی را با رعایت قوانین و مقررات از طریق بورس به بخش‌های خصوصی و تعاونی واگذار و درآمد حاصل را به حساب درآمد عمومی ردیف 310502 واریز کند.

بر اساس این گزارش، طبق گفته محمد رحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی‌سازی کشور، واگذاری این دو باشگاه در مراحل نهایی قرار داشته و نیازمند اصلاح اساسنامه هستند.

احمدوند در این باره به خبرنگار فارس، گفته بود: اگر چه واگذاری این دو باشگاه به دلایلی همچون اصلاح ساختار مالی، اصلاح ساختار حقوقی و فراهم کردن سایر مقدمات لازم جهت پذیرش در بازار سرمایه و همچنین حساسیت اجتماعی آنان زمان‌بر شده، اما با تلاش و کوشش در این سازمان و همچنین همکاری مدیران عامل باشگاه‌های مذکور به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در سال جاری واگذاری این دو باشگاه ورزشی انجام خواهد شد، تصریح کرد: امیدواریم در آینده نزدیک و در چهارچوب قانون بودجه 92 کل کشور، این واگذاری‌ها هم انجام شود.

به گزارش فارس، بحث واگذاری این دو باشگاه پرطرفدار ورزشی بیش از یک دهه مطرح شده، اما تاکنون با اتمام دولت‌ها این مهم محقق نشده است.

یکی از کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وعده واگذاری این دو باشگاه را در 180 روز داده و گفته که برای واگذاری استقلال و پرسپولیس تابلوی 180 روزه نصب خواهم کرد.

حال باید دید با وجود گذشت چند دولت و وعده‌های امیدبخش درباره واگذاری و مردمی اداره کردن این دو باشگاه چه زمانی عملیاتی خواهد شد؟
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها