امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133111
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح مرکز سلول درمانی هلال ایران گفت:‌ پروژه‌

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح مرکز سلول درمانی هلال ایران گفت:‌ پروژه‌ هایی مانند سلول درمانی و سلول‌های بنیادی پروژه‌های مرز دانش محسوب می‌شوند که ممکن است حتی تا 10 یا 15 سال آینده نیز به محصول تجاری منجر نشوند اما این پروژه‌‌ها آینده کشور به حساب می‌آیند.

وی سلول‌های بنیادی را آینده پزشکی دانست و گفت: پزشکی مدرن در آینده بر روی یکی از پایه‌هایش که سلول درمانی و سلول‌های بنیادی است استوار خواهد شد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأکید کرد: در موضوع سلول‌های بنیادی همکاری خوبی با هلال‌احمر و وزارت بهداشت داریم و چندین جلسه مشترک با وزیر بهداشت برگزار کرده‌ایم.

ستاری ادامه داد: در موضوع درمان سرطان نیز دانشگاه علوم پزشکی تهران را در سفر اخیری که به مسکو داشتیم به دانشمندان مراکز مسکو متصل کردیم تا بتوانند در درمان سرطان از تجارب آنها استفاده کنند.

وی با بیان اینکه دولت باید در علوم مرز دانش سرمایه‌گذاری کند، گفت:‌ این علوم آینده پزشکی محسوب می‌شود و ما موظف هستیم تا روی آینده سرمایه‌‌گذاری کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: مشکلات مردم باید با سرمایه‌گذاری روی علومی که قبلا سرمایه‌گذاری نشده و دانش و فکر حل شود.

در ادامه مراسم افتتاح مرکز سلول درمانی هلال ایران حسام‌الدین مدنی رئیس مرکز تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: سلول درمانی در مجتمع دارویی درمانی هلال ایران فعلا برای درمان برص به کار می‌رود و در آینده‌ای نزدیک نیز شاهد آن خواهیم بود که آرتروز نیز به وسیله سلول‌درمانی درمان شود.

وی یادآور شد: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در زمینه توسعه سلول‌های بنیادی و سلول‌درمانی همکاری‌های بیشتری داشته باشیم.

مدنی در رابطه با اینکه سلول‌های بنیادی در درمان فردی که مبتلا به برص است از کجا تهیه می‌شود، گفت: این سلول‌ها از خود شخص بیمار گرفته و با انجام اقدامات آزمایشگاهی و پزشکی آماده پیوند به بیمار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها