امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133117
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حجت‌الاسلام علی محمدی در ششمین همایش وقف و رسانه با تاکید بر آثار وقف در ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حجت‌الاسلام علی محمدی در ششمین همایش وقف و رسانه با تاکید بر آثار وقف در تمدن& zwnj;سازی و فرهنگسازی دینی و الهی، اظهار داشت: قبل از اسلام کلیساها و معابد وجود داشتند و اکنون در تاریخ اسلام ساخت مسجد به عنوان موقوفه را شاهد هستیم. این خود پایه ترویج وقف و فرهنگ اسلامی است.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها و نهادهایی که هدایت فکری جامعه را بر عهده دارند باید در زمینه احیای فرهنگ وقف تلاش کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در جامعه اسلامی کسی نیست که مدیون وقف نباشد، ادامه داد: وظیفه همگان است که به صورت عمومی نسبت به احیای فرهنگ وقف توجه کنند.

وی با تاکید بر نقش رسانه در احیای فرهنگ وقف، بیان داشت: پیامبر اسلام (ص) فرمودند کسی که به جامعه توجه نکند مسلمان نیست.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور همچنین در ادامه با اشاره به وجود موقوفه‌ای در کشور که بیش از 11 قرن از عمر می‌گذرد، بیان داشت: ما موقوفه ‌ای داریم که مربوط به 1118 سال پیش (11 قرن گذشته) است که واقف برای خدمت به مومنین و ملت وقفی انجام داده که اکنون 28 هزار هکتار آن در اصفهان برای انرژی هسته‌ای استفاده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه در دوره پهلوی بنا بر این بود که وقف را در جامعه محو کنند، ادامه داد: در سال 88، 200 موقوفه و در سال 92، 2800 موقوفه و در 9 ماهه امسال 2000 موقوفه ثبت شده است البته این در حالی است که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

محمدی با تاکید بر اینکه امروز تاثیر رسانه‌ها از سلاح و موشک و بمب اتم بیشتر است، افزود: ما می‌توانیم با پخش برنامه‌های هنری، جوانان را به رفتار درست و کار درخشان مانند وقف هدایت کنیم.

وی متذکر شد: از رسانه‌ها تقاضا داریم با معرفی واقفان خیراندیش الگوی مناسب برای جامعه و جوانان را معرفی کنند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور یادآور شد: در تهران بیمارستان‌های موقوفه‌ای وجود دارد که فقط برای معرفی آنها یک تابلوی بسیار کوچک و محصور در گیاهان نصب کرده‌اند تا کسی این موضوع را متوجه نشود.

حجت‌الاسلام محمدی گفت: مناسب و لازم به نظر می‌رسد که زمینه وقف نیز این مناظره صورت گیرد، وقف مولفه اقتصاد مقاومتی است و در زمینه سبک اقتصاد دینی نیز موثر واقع می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها