امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133118
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن ربیعی امروز در ششمین همایش وقف و رسانه که در تالار وحدت برگزار شد، با بیان اینکه ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن ربیعی امروز در ششمین همایش وقف و رسانه که در تالار وحدت برگزار شد، با بیان اینکه همایش وقف و رسانه از سال 88 به تدبیر نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقات و امور خیریه کشور کلید خورد، اظهار داشت: علت اینکه مدیریت سازمان اوقاف به این نتیجه رسیده بود که علی‌رغم خدمات مستمر وقت در کشور از گذشته تاکنون این است که مردم در خصوص اثرات وقف کم‌اطلاع و گاها بی‌ا‌طلاع هستند.

رئیس ششمین همایش وقف و رسانه با بیان اینکه در اوایل سال‌های انقلاب شاهد کاهش ثبت وقف در کشور بودیم، افزود: شاید علت این امر را می‌توان در عدم احقاق حقوق موقوفات عنوان کرد.

سخنگوی سازمان اوقاف به نظر سنجی که در سال 89 صورت گرفت، اشاره کرد و بیان داشت:‌ یافته‌های نظرسنجی در این بود که 77 درصد مردم از آثار و برکات موقوفات کم اطلاع هستند.

وی به هم‌افزایی بین رسانه و اوقاف تاکید داشت و گفت: در سال‌های اخیر شاهد تولید ده‌ها اثر هنری، نمایشی، فیلم، سریال، مستند، شعر، ادبیات، داستان، فیلمنامه، عکس و هزاران خبر، گزارش و مصاحبه در خصوص وقف بودیم که این نشان از هدف‌گذاری بزرگ و ارتباط مؤثر سازمان اوقاف با سازمان‌ها است.

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، متذکر شد: با تمام این تفاسیر هم‌اکنون از جایگاه مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی به شعار ششمین همایش وقف در خراسان مبنی بر رسانه چشم‌انداز فرارو اشاره داشت و بیان داشت: امیدوار هستیم تمامی کسانی که می‌توانند یاری کنند، در جهت احیای فرهنگی وقت و ارائه خدمت به مردم تلاش کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها