امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133125
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تاریخ 23 آذرماه سال جاری ساعت 07:30 دقیقه کشف جسد متعلق به خانم جوانی در منطقه یافت ...

به گزارش خبرنگار حوادث پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تاریخ 23 آذرماه سال جاری ساعت 07:30 دقیقه کشف جسد متعلق به خانم جوانی در منطقه یافت آباد – اتوبان الغدیر به کلانتری 153 شهرک ولی عصر اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد جسد متعلق به زنی حدوداً 25 تا 30 ساله با آثار سوختگی ضعیف بر روی لباس‌ها بوده که قاتل یا قاتلین اقدام به بریدن هر دو گوش وی کرده‌اند.

با اعلام خبر به پلیس آگاهی و دادسرای جنایی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به همراه بازپرس ویژه قتل در محل کشف جسد حاضر شدند و پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» تشکیل و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که هویت جسد مقتوله هنوز برای کارآگاهان شناسایی نشده بود کارآگاهان اداره دهم موفق به دستگیری عامل جنایت پرونده «قتل راننده آژانس خودرو در شهرک ولی عصر شدند» که دستگیری این شخص منجر به کشف پرونده قتل زن ناشناس شد.

اطلاعات پرونده قتل راننده آژانس خودرو حکایت از آن داشت که در تاریخ 4 مردادماه سال جاری جسد ناشناسی در اتوبان آزادگان کشف و پس از شناسایی هویت جسد مشخص می‌شود مقتول، راننده آژانس کرایه خودرو در شهرک ولیعصر بوده است.

در ادامه تحقیقات مشخص شد مقتول در مورخه 4 مردادماه و 10 دقیقه پس از سوار کردن یک مسافر از مقابل آژانس اقدام به پیاده کردن مسافر خود کرده و پس از آن، جسد وی در اتوبان کشف می‌شود، خودرو پراید وی نیز چند روز بعد و به صورت رها شده در شهرک ولیعصر کشف شد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده کارآگاهان موفق به شناسایی هویت قاتل به نام مجید . ع ( 24 ساله ) شدند که با انگیزه داشتن بدهی مالی به مقتول اقدام به ارتکاب جنایت کرده و پس از آن متواری شده بود.

با دستگیری متهم پرونده قتل راننده آژانس که شب گذشته ساعت 22:30 در حین تردد با یک دستگاه خودرو پراید در شهرک ولیعصر شناسایی و دستگیر شد، بلافاصله بازرسی از مخفیگاه وی در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویزه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که شواهد و دلایل به دست آمده از داخل مخفیگاه متهم، وی را مجبور به اعتراف جنایتی دیگر و قتل زن ناشناس می‌کند.

 

کارآگاهان اداره دهم در زمان بازرسی مخفیگاه متهم در شهرک اندیشه به محتویات یک قوطی حاوی الکل مشکوک می‌شوند، در بررسی‌های بیشتر مشخص می‌شود که دو عدد گوش متعلق به انسان در داخل قوطی الکل قرار دارد.

با توجه به کشف جسد زن ناشناس در تاریخ 23 آذرماه که  هر دو گوش آن بریده شده بود، کارآگاهان به تحقیق از متهم پرداخته و متهم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، به جنایت دوم نیز اعتراف می‌کند.

متهم پرونده که پس از به دست آمدن سایر دلایل و مدارک کشف شده از داخل مخفیگاهش از جمله کشف گوشی تلفن همراه مقتوله چاره‌ای جز اعتراف نداشت، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدوداً چند ماه پیش با مقتوله به نام معصومه آشنا شدم و همین موضوع باعث شروع اختلافات شدید من با همسر و خانواده‌ام شد.

وی افزود: روز جنایت با چاقو چند ضربه به گردن مقتوله زده و برای ثابت کردن حرف‌هایم به همسرم، تصمیم گرفتم تا گوش‌های مقتوله را بریده و به خانه ببرم تا به همسرم نشان بدهم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به آغاز تحقیقات جهت شناسایی خانواده مقتوله، در ادامه اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به هر دو جنایت، متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته و تحقیقات در خصوص صحت اظهارات متهم به ویژه در خصوص پرونده جنایت دوم در دستور کار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها