امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133126
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، در اختتامیه شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی که در

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش، در اختتامیه شانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد، با بیان اینکه گام نخست در حل مسئله شناخت مسئله است، اظهار داشت: دانش‌آموز برای اینکه بتواند مسائل اطراف و پیرامون خودش را حل کند باید مسئله را خوب بشناسد، به همین دلیل در آموزش و پرورش به دنبال دانش‌آموز پرسشگر هستیم که به راحتی از کنار پدیده‌های پیرامونی نگذرد.

وی با بیان اینکه چند سالی است که در دوره ابتدایی جشنواره جابربن حیان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در تابستان امسال شاهد نوآوری‌ها، خلاقیت‌ها و توانمندی‌ها در دوره ابتدایی بودیم و امروز در بخش دانش‌آموزان جشنواره خوارزمی آنها در پژوهش‌سراها، هنرستان‌ها و دبیرستان‌ها نوآوری‌های خوبی داشتند.

فانی افزود: در نخستین سالی که دانش‌آموزان در جشنواره خوارزمی که سال 1368 بود حضور داشتند، 14 طرح ارائه شد، اما امسال در شانزدهمین دوره بیش از 20 هزار و 500 طرح از بین دانش‌آموزان به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی نقش مؤثری در تقویت روحیه پژوهشگری داشتند و امروز در 401 منطقه آموزشی، 401 پژوهشسرا داریم و تا پایان دولت یازدهم هر منطقه آموزشی یک پژوهشسرا که 752 منطقه آموزشی است، خواهند داشت.

وی با بیان اینکه هر چه آموزش و پرورش در تقویت این موضوع تلاش کند خروجی‌های آن، فارغ‌التحصیلان پژوهشگر و پرسشگر می‌شود، تصریح کرد: یقیناً دانشگاه‌ها از وجود دانشجویان و توانمندی‌های دانش‌‌آموزان پژوهنده برخورداری بیشتری خواهند داشت.

فانی گفت: استراتژی آموزش و پرورش در دولت یازدهم ارتقای کیفی آموزشی و پرورشی است و جشنواره جوان خوارزمی یک عامل برای تقویت ارتقای کیفیت خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها