امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۶:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133130
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، با بهره گیری از ظرفیت نخبگان جوان دانشگاه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان قضایی نیروهای مسلح، با بهره گیری از ظرفیت نخبگان جوان دانشگاه های سراسر کشور 95 اثر علمی در رشته های مختلف حقوق به ویژه حقوق نظامی تا پایان سال تولید می‌شود.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح، با بیان این مطلب افزود: از این تعداد تاکنون 39  اثر تولید شده، 20 اثر آخرین مراحل خود را طی می کند و 36 اثر نیز طرح اولیه آن پیشنهاد شده و در دست بررسی گروه پژوهش ها قرار دارد.

جعفر صادق منش گفت: 38 تحقیق در زمینه حقوق جزا و جرم شناسی، 31 اثر در زمینه حقوق خصوصی، 8  تحقیق در مسائل فقهی و 18 تحقیق به سایر گرایش ها اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: از مجموع آثار، 65 تحقیق در زمینه حقوق جزای نظامی است که 66 درصد کل تحقیقات را شامل می شود.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح به تحصیلات محققان اشاره کرد و گفت: 93 نفر از صاحبان آثار دارای تحصیلات فوق لیسانس و 2 نفر نیز دارای مدرک دکتری می باشند.

وی اظهار داشت: 39 درصد محققین؛ فارع التصیل دانشگاه های دولتی، 43 درصد دانشگاه آزاد اسلامی و 18 درصد فارغ التحصیل سایر مراکز دانشگاهی و علمی می باشند.

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش سازمان قضایی نیروهای مسلح تصریح کرد: این طرح، با هدف بهره‌گیری از توان مندی‌ و ظرفیت ها نخبگان جوان کشور به منظور رفع بخشی از نیازهای علمی قوه قضائیه به ویژه سازمان قضایی نیروهای مسلح و نیز تولید ادبیات علمی در حوزه حقوق جزای نظامی به مرحله اجرا درآمده است.

گفتنی است که بر اساس این طرح، فارغ‌التحصیلان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق جزا و جرم‌شناسی، حقوق عمومی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، مطالعات اجتماعی و مدیریت دولتی که از سوی بنیاد نخبگان کشور و بنیاد نخبگان ستادکل نیروهای مسلح معرفی می شوند و نیز فارغ‌التحصیلانی که دفتر آموزش و پژوهش مستقیماً با آنها ارتباط می‌گیرد، برای انجام طرح‌های پژوهشی مورد نظر بدون هزینه‌ای به کار گرفته می‌شوند.

در مواردی که کارهای علمی صورت گرفته به تأیید داوران می‌رسد به فراخور ارزش کار، محقق از مزایای کسری خدمت سربازی برخوردار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها