امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۲:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133131
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اطلاعیه‌ای را به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اطلاعیه‌ای را به مناسبت هفته پژوهش صادر کرد که در زیر مشروح آن را می‌خوانید:

 مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه فرا رسیدن هفته پژوهش را به تمامی  قضات، مدیران و کارکنان قوه قضائیه، پژوهشگران، محققان، استادان و فرهیختگان عرصه علم و دانش تبریک می‌گوید.

این مرکز با هدف مطالعه و پژوهش در حوزه پیشگیری از جرم و انحرافات اجتماعی فعالیت خود را با استفاده از نیروهای متخصص در حوزه مسائل اجتماعی، جرمشناسی و آمار در زمینه های مختلف آغاز نموده است.

از مهمترین زمینه‌های پژوهشی و تحقیقاتی این مرکز مطالعات معاونت، تألیف و ترجمه کتب با هدف رفع خلأهای موجود در حوزه ادبیات پیشگیری از جرم، بویژه ترویج و توسعه پیشگیری از جرم منطبق با اصول و نیازهای بومی جامعه اسلامی ایران، تعریف و اجرای پروژه­‌های پژوهشی بر مبنای اولویت­‌های تعیین شده در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، استفاده از ایده­‌ها، نظرات و پیشنهادات کارکنان دستگاه قضایی، برگزاری نشست­های علمی- تخصصی با هدف بررسی موضوعات جدید و استفاده از ظرفیت محیط­‌های دانشگاهی، گزارش‌های کارشناسی در مورد موضوعات نوظهور، انتشار اخبار و اطلاعات مرتبط با پیشگیری از جرم و آسیب­‌های اجتماعی، تعامل با سایر نهادهای اجرایی و دانشگاه­‌ها و موسسات علمی و انعکاس عملکرد ادارات کل و معاونت‌های استانی می­‌باشد. همچنین سامانه رصد آمار جرایم و اطلس جرایم و آسیب­‌های اجتماعی از طرح­‌های عمده این مرکز می‌باشد که تا پایان سال جاری راه­‌اندازی خواهند شد.

علاوه بر این معاونت ­اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان­‌ها نیز در زمینه انتشار کتاب، مقاله، نشست­‌های تخصصی، حمایت از پایان­‌نامه، انجام طرح­‌های پژوهشی و مواردی از این قبیل مشغول به فعالیت هستند.

اهم فعالیت مرکز مطالعات اجتماعی و جرم شناسی پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و مرکز مطالعات معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان ­ها در فایل پیوست ارائه شده است. با توجه به توضیحات ارائه شده از تمامی محققان و پژوهشگران  جهت همکاری دعوت به عمل می­‌آید.

دریافت فایل اهم فعالیت های مرکز مطالعات

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها