امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133145
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات نیروهای دریایی انگلیس و آمریکا پس از یک سال مذاکره برای همکاری 15 ساله دریایی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات نیروهای دریایی انگلیس و آمریکا پس از یک سال مذاکره برای همکاری 15 ساله دریایی موافقت کردند.

پایگاه اینترنتی نیروی دریایی انگلیس با اعلام این خبر نوشت، «سر جورج زامبلا» فرمانده نیروی دریایی انگلیس و «جاناتان گرینرت» هم‌تای آمریکایی‌اش در تاریخ یازدهم دسامبر (بیستم آذر) با امضای یادداشت تفاهم استراتژیک مشترک خواستار همکاری‌های فیمابین برای قدرت‌نمایی در مناطق حساس شدند. هم‌چنین طرفین برای محافظت از آب‌های آزاد که در مسیر اقتصاد جهانی قرار دارند، موافقت کردند.

به گفته مقامات ارشد نیروهای دریایی دو کشور، به موجب این توافقنامه فرصتی برای دو ملت برای همکاری مشترک در زمینه‌های نظامی مورد علاقه طرفین فراهم می‌شود.

به گفته پایگاه اینترنتی رسمی نیروی دریایی انگلیس، این توافق نامه معاهده‌ی محکمی در قرن 21 بین نیروهای دریایی انگلیس و آمریکا در جهت همکاری و دستیابی به مزایای مشترک امنیتی و اقتصادی است.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار