امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133156
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، در پارلمان اروپا فردا در جلسه‌ای درباره قطعنامه ازسرگیری مذاکرات سازش

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از رویترز، در پارلمان اروپا فردا در جلسه‌ای درباره قطعنامه ازسرگیری مذاکرات سازش همزمان با مساله به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطین رای گرفته می‌شود.

تعدادی از نمایندگان دموکرات، چپگرا و حزب سبزها در پارلمان اروپا طرحی برای رای‌گیری نمادین درباره به رسمیت شناختن دولت مستقل فلسطین را مطرح کردند؛ طرحی که در پارلمانهای انگلیس، فرانسه، ایرلند و اسپانیا انجام و تصویب شد.

اما این طرح با موافقت احزاب اصلی دارای تعداد کرسی‌های بیشتر در پارلمان اروپا که بیشتر احزاب راست میانه و ائتلاف احزاب لیبرال و دموکرات هستند، روبرو نشد. به جای آن طرح اولیه قرار بر رای‌گیری درباره قطعنامه‌ای با مضمون «پیشبرد مذاکرات صلح(سازش) بین اسرائیل و فلسطینیان همزمان با مساله به رسمیت شناختن فلسطین» شده است.

در این قطعنامه پیشنهادی که فردا چهارشنبه در استراسبورگ مقر پارلمان اروپا درباره آن رای‌گیری انجام می‌شود، آمده است: «پارلمان اروپا از اصل به رسمیت شناختن دولت فلسطینی و راه‌حل دو دولت حمایت می‌کند و معتقد است این موضوعات باید در کنار پیشبرد مذاکرات صلح و همراه آن باشد».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها