امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133190
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر دوشنبه (بیست و چهار خرداد ماه)،چهارمین جلسه باشگاه فیلم گلستان در فرهنگسرای گلستان با نقد و ...

 به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عصر دوشنبه (بیست و چهار خرداد ماه)،چهارمین جلسه باشگاه فیلم گلستان در فرهنگسرای گلستان با نقد و بررسی فیلم & laquo;تراژدی» ساخته آزیتا موگویی برگزار شد.

در این جلسه محمدرضا لطفی«مجری، منتقد»،آزیتا موگویی«کارگردان»، محمدحسن نجم«تهیه کننده»، پژمان هادوی «بازیگر و تهیه کننده  اجرایی» حضور داشتند.

لطفی در  ابتدای برنامه، با اشاره به این موضوع که انتخاب اسم «تراژدی» جزو نقاط مثبت این فیلم به شمار می‌رودگفت:تماشاچی با شنیدن نام فیلم پی می‌برد که با چه نوع فیلمی سر کار دارد.چرا که از اسم «تراژدی» کاملا بر می‌آید که با داستانی مواجه است  که فضای تلخی دارد.هوشمندی کارگردان  و نویسنده این کار در این بود که  داستان را روی یک خط نگه داشتند  و به جای پر سوز و گداز کردن فیلم به تلنگر زدن به مخاطب اکتفا کردند.

او ادامه داد: فیلم «تراژدی» پیش از آنکه شخصیت‌ها به مخاطب معرفی شود با سانحه تصادف شروع می‌شود  و به همین خاطر فضای فیلم‌های حادثه محور را در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند اما در ادامه از این فضا فاصله می‎گیرد و سعی می‌کند روی فیلمنامه تاکید داشته باشد و به گونه‌ای  شخصیت محور می‌شود  و  ایجاد حادثه تصادف در روند کلی داستان تعیین کننده نیست. به خاطر شخصیت   و حادثه محور بودن   کاراکترهااین فیلم به نوعی معلق هستند و بعد عمیقی پیدا نمی‌کنند.

در ادامه، لطفی «مجری و منتقد» به آزیتا موگویی گفت: شاید روی کاغذ فیلم سینمایی «تراژدی» اولین کار شما به شمار رود اما شما سال‌هاست که در پشت صحنه سینما حضور دارید و به عنوان مجری طرح و مدیر تولید فعالیت می‌کنید با این اوصاف چه شد که بعد از گذشت سال‌ها تصمیم گرفتید با فیلم «تراژدی» کارگردانی را تجربه کنید.

موگویی در پاسخ به این سوال اظهار داشت: خط کلی فیلم «تراژدی» بر اساس یک داستان واقعی است،وقتی این ماجرا به گوشم رسید حس کردم  قابلیت پرداخت یک  فیلمنامه را دارد به همین خاطر موضوع را با همسرم رضا کریمی در میان گذاشتم ایشان از این خط کلی داستان مانند من خوششان آمد و تصمیم گرفتند فیلم نامه این کار را به رشته تحریر در آوردند ما مدت‌ها در مورد ریزه کاری‌هایی این فیلم با یکدیگر صحبت کردیم و  به همین خاطر بارها بارها این کار مورد بازنویسی شد.  چرا که می‌خواستیم داستان های فرعی که به قصه اضافه می‌شود  را به نوعی با خط قصه کلی کار هماهنگ کنیم.

وی ادامه داد: روی متن این کار وسواس زیادی داشتم به همین خاطر ترجیح دادم آخرین بازنویسی را خودم انجام دهم تا متن به آن چیزی که در ذهنم است نزدیکتر شود. پیش بینی ما بر این بود که  فیلمبرداری این کار چهل روز طول می‌کشد   اما چون در بخش  تهیه کنندگی کار با مشکلاتی مواجه شدیم مجبور گشتیم فیلمبرداری این اثر را به جای تابستان به زمستان موکول کنیم.سرمای زیر پانزده درجه مانع آن شد که بخواهیم از همه وقت‌مان به نحو احسنت استفاده کنیم به همین خاطر به جای چهل روز هشتاد و پنج روز فیلمبرداری داشتیم.

او اضافه کرد: در ابتدا ما با تیم دیگری برای تهیه کنندگی این فیلم وارد مداکره شدیم اما بعد از گذشت دو ماه متوجه شدیم این تیم توانایی تهیه این فیلم را ندارند به همین خاطر برای اینکه کار زمین نماند و فیلمنامه بیشتر از این زخمی نشود تصمیم گرفتیم تا با تهیه کننده دیگری وارد مذاکره شویم که در این راه اقای نجم و پژمان هادوی به ما کمک زیادی کردند.

هادوی  که  با  این فیلم اولین تجربه بازیگریش را  پشت سر می‌گذاشت، گفت: پیش از این قرار بود تنها به عنوان بازیگر در این اثر حضور داشته باشم اما بعد از مدتی و با بروز مشکلاتی که در زمینه تهیه فیلم رخ داد تصمیم گرفتم به عنوان تهیه کننده اجرایی در کار حضور داشته باشم تا بلکه از این طریق گوشه‌ای کار را بگیرم  و شرایط را برای ساخت آن هموار کنم.

او اضافه کرد:«تراژدی» اولین تجربه بازیگری من به شمار می‌رود،و امیدوارم در گام بعدی در عرصه بازیگری موفق‌تر عمل کنم. در فیلم «فرزند چهارم » هم به عنوان تهیه کننده اجرایی کار حضور داشتم و به نوعی بازیگری و تهیه‌کنندگی را به موازات هم پیش می‌برم.

محمدحسن نجم تهیه کننده فیلم «تراژدی» در پایان گفت: بعد از مشکلاتی که در زمینه تهیه این فیلم رخ داد به دعوت خانم موگویی به این پروژه اضافه شدم. سالهاست که من ارتباط کاری و خانوادگی با خانم موگویی و همسرشان دارم و از این جهت  به توانایی ایشان باور داشتم. خوشبختانه با وجود مشکلاتی که در زمان فیلمبرداری مواجه شدیم اما نتیجه کار به آن چیزی که مد نظرمان بود بسیار نزدیک شد. از همان ابتدا هم ترجیح مان این بود که اکران فیلم  در فصل پاییز و زمستان باشد. خوشبختانه تا به امروز هم از فیلم استقبال خوبی به عمل آمد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایا از عوامل فیلم «تراژدی»تقدیر شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها