امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133192
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 62
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدنظام‌الدین امامی‌فر» درباره بخش پژوهش این دوسالانه ملی توضیح داد: دیدگاهی که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «سیدنظام‌الدین امامی‌فر» درباره بخش پژوهش این دوسالانه ملی توضیح داد: دیدگاهی که در مورد دیوارنگاری شهری وجود دارد حاکی از غفلت از مباحث پژوهشی و بنیادی است.

وی تصریح کرد: با وجود رشته نقاشی در دو گرایش سطح کوچک (بوم نقاشی) و سطح بزرگ یا دیوارنگاری در دانشکده‌های پیش بینی شده است و عناوین و سرفصل‌های درسی وجود دارد، اما دانشگاه‌ها از خود رغبتی به گرایش دوم (سطح بزرگ) نشان  نداده‌اند و همچنان گرایش سطوح کوچک را در کارگاه‌ها گسترش داده‌اند البته این مطلب جای بحث و پیگیری دارد که چه عواملی در این تصمیم‌گیری و دافعه موثر بوده‌اند، بر همین اساس ما در این جشنواره سعی داریم دیوارنگاری را بعنوان یک نیاز شهری معرفی کنیم.

امامی‌فر خاطرنشان کرد: شاید بخش پژوهش و ارتباط بحث‌های دانشگاهی با نیازهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، انگیزه کاربردی شدن را برای موسسات آموزشی و علمی شدن این گونه از مباحث را برای شهرداری‌ها، بوجود آورد.

دبیر سومین دوسالانه دیوارنگاری، به شناسایی نیازهای این موضوع توسط سازمان زیباسازی اشاره کرد و افزود: مدیران متخصص فعلی سازمان زیباسازی این نیاز را شناسایی کرده‌اند که دیوارنگاری شهری رسانه‌ای موثر و مخاطب محور است که می تواند با تکیه بر تحقیقات علمی وظیفه مهمی که همان زیرساخت فرهنگی است، تامین کنند.

وی در مورد موضوعات بخش پژوهش دوسالانه شاهدان شهر تشریح کرد: شورای سیاست گذاری  با توجه به نیاز سازمان زیباسازی 9 موضوع با اهمیت را در این دوره انتخاب کرد و دربین محققین دانشگاهی پژوهشگر به مسابقه و تولیدگذاشت.

وی افزود: نگاه ویژه در این بخش توجه و حمایت از پایان‌نامه‌های و رساله های دانشجویی است که بعد از دفاع در آرشیو دانشکده‌ها قرار می‌گیرند. هدف ما بیرون کشیدن این نوع از تحقیقات و عناوین میدانی است  که با توجه به نیاز واقعی شناسایی وتوسط  سازمان زیباسازی سرمایه‌گذاری شود.

وی ضمن بیان اینکه در بخش پژوهش این دوسالانه ساماندهی و آسیب شناسی سیمای شهر مد نظر بوده، افزود: همانطورکه بیان شد، سازمان زیباسازی و شهرداری تهران با طرح اینگونه از مباحث علمی سعی دارد تا بنحوی از دستاوردهای دانشگاهی برای ورود به فضای شهری استفاده کند و بنحو شایسته‌تری از متخصصین و هنرمندان این حوزه استفاده نماید.

سومین دوسالانه ملی دیوارنگاری شهری در سه بخش، مسابقه شاهدان شهر، بخش پژوهش و مروری بر آثار دیوارنگاری شهری، از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می‌شود. هنرمندان در بخش مسابقه این رویداد هنری با موضوع قرار دادن ،آیات ، اذکار و روایات اسلامی، رویدادهای زندگی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و یاد و خاطره ایثارگران (شهدا و جانبازان) به نقاشی دیوارهای از پیش تعیین شده در شهر تهران می پردازند. کلیه علاقمندان تا ششم دی ماه 1393 فرصت دارند تا ثبت نام کرده و آثار خود را ارسال کنند.

علاقه مندان جهت دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها