امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133198
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ اسماعیل امینی، شاعر و منتقد ادبی و مدرس ادبیات، عصر امروز در قالب هفدهمین ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ اسماعیل امینی، شاعر و منتقد ادبی و مدرس ادبیات، عصر امروز در قالب هفدهمین مراسم « شب شاعر» مورد تجلیل قرار می‌گیرد. در این مراسم که ساعت 15 در محل سازمان هنری رسانه ای اوج برگزار می شود، جمعی از شعرا و علاقه‌مندان شعر و ادبیات حضور دارند.

عبدالرحیم سعیدی‌راد در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص شعر و شخصیت امینی پرداخت. سعیدی‌راد با اشاره به آشنایی خود با امینی گفت: من ایشان را حدود 20 سال است که می شناسم. با آثارشان از زمانی که در مجله شعر و جاهای دیگر چاپ می شد آشنا شده بودم منتها از نزدیک با ایشان آشنا نبودم. سال 83 به همراه ایشان و عبدالجبار کاکایی سه نفری به کربلا مشرف شدیم و آشنایی نزدیک ما از این سفر شکل گفت. همراهی شدن با این دو نفر خصوصا آقای امینی تجربه خوبی بود. بنده در این سفر از نزدیک با ایشان آشنا شدم و حالات روحانی و معنوی خاص‌شان برایم جالب توجه و تامل بود. اماکن متعدد زیارتی رفتیم و خاطرات زیبایی برای ما رقم خورد. از آن زمان هر وقت همدیگر را جایی می دیدیم از آن سفر یاد می کنیم خصوصا زمانی که قصد رفتن سامرا داشتیم و وسط راه امریکایی ها ما را بازگردادند.

سعیدی‌راد در ادامه افزود: اسماعیل امینی هر چند بیشتر از منظر نقد ادبی شناخته می‌شود اما شخصیت چند جانبه‌ای دارد. نخست آنکه  حالت معلم گونه‌ای دارند و همین امر موجب شده است که شعرای جوان ارتباط خوبی با ایشان داشته باشند و از او برای یادگیری استفاده کنند.

سعیدی‌راد، نقد ادبی را دیگر وجه شخصیتی امینی توصیف کرد و گفت: از این لحاظ هم ایشان برجسته هستند. در زمینه نقد بسیار منصفانه عمل می‌کنند و این باعث شده است که مورد پسند و توجه تقریبا همه شعرا قرار بگیرند. در این زمینه مطالعات و پژوهش‌های خوبی هم دارند.

سعیدی‌راد، طنز را از دیگر وجوه شخصیتی امینی اعلام کرد و افزود: در زمینه طنز هم ایشان کارهای زیادی کرده‌اند. اخیرا کتابی هم از ایشان در این حوزه چاپ شده است. با اینکه ظاهرشان به این بحث نمی‌خورد ولی طناز خوبی هستند آثار خوبی هم دارند و و در این زمینه ورود داشته اند چنان که مثلا در زمینه شعر آیینی هستند. افتادگی و تواضع و اخلاق حسنه ایشان هم باعث شده که بین شعرا و مخاطبان شعر جایگاه خاص و ویژه‎ای داشته باشند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها