امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133205
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایش آیینی سکوت سرخ که از چهاردهم آذر ماه در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس توسط ...

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایش آیینی سکوت سرخ که از چهاردهم آذر ماه در سالن خلیج فارس باغ موزه دفاع مقدس توسط مؤسسه فرهنگی هنری هومان هنر و شرکت نوسازی عباس آباد به روی صحنه رفته است، تا پایان ماه صفر (2 دی ماه) اجرا خواهد شد.

محمد حمزه‌زاده درباره برخی از ویژگی‌های جذاب این نمایش به خبرنگار فارس گفت: از ویژگی‌های این کار نمایش دینی با داستان کاملاً تخیلی است، در حاشیه این مباحث تاریخی سندیت تاریخی نیز در اثر وجود ندارد، منتها مسائل روز به نوعی در این نمایش گنجانده شده است و بنابراین جنبه کاربردی اثر برای تماشاگر محفوظ است.

وی در ادامه توضیح داد: از دیگر ویژگی‌های کار ، کلاسیک دینی بودن اما با شیوه اجرا و طراحی مدرن است.

حمزه‌زاده با اشاره به اینکه گنجایش سالن خلیج فارس 460 نفر بود که خوشبختانه هر شب این تعداد کامل می‌شود، افزود: همین نشان می‌دهد که استقبال خوب بوده است و امیدواریم بازهم از این نوع کارهایی آیینی تولید کنیم.

براساس این گزارش، نمایش آیینی «سکوت سرخ» به نویسندگی ابوالفضل حاج علی خانی و کارگردانی محمد حمزه زاده حکایت پیرمردی علوی است که در خرابه‌های شام شاهد رقم خوردن تاریخ است.

نمایش سکوت سرخ برگرفته از کتاب مقام معظم رهبری در خصوص صلح امام حسن(ع) است. در این نمایش استفاده از گروه فرم باعث شده که مفاهیم نمایشنامه به راحتی و در زمان کوتاه به مخاطب انتقال داده شود.

علی براتی - طراح حرکت، فریبرز قربان زاده - طراح صحنه، امیر کلاته - مدیر تولید، میثم احمدی – موسیقی و صابر نیلی – مدیر روابط عمومی از دیگر عوامل این نمایش است که می توان به آن ها اشاره داشت.

این نمایش تا دوم دی ماه هر شب ساعت 19 به روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها