امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133210
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فضای عمومی و مدیریت غیرحرفه‌ای جامعه ما پست‌های مدیریتی موهبتی است از سوی مدیر ارشد به افراد مد نظر ایشان ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، فضای عمومی و مدیریت غیرحرفه‌ای جامعه ما پست‌های مدیریتی موهبتی است از سوی مدیر ارشد به افراد مد نظر ایشان اعطا می‌شود. در حالی که از منظر حرفه ای هر پستی از جمله پست های مدیریتی جایگاهی هستند که به موجب شایستگی و طی مراحل مسیر خدمت حرفه ای به افراد شایسته واگذار می‌شود.

در حوزه فرهنگ و هنر مدیریت کار پیچیده‌تر و حساس‌تری است زیرا این حوزه قرار است که در مخاطب فرهنگ‌سازی کند و پایه بسیاری از اتفاقات و تحولات را در زندگی فردی و اجتماعی باعث می‌شود.

یک سال و اندی از ریاست حجت الله ایوبی بر سازمان سینمایی می‌گذرد که با تغییر در مدیران سینمایی سازمان مواجه هستیم این درحالی است که همه بر این امر واقف هستند که فرهنگ نیاز به گونه ای از مدیریت دارد که بتواند چشم اندازی برای این حوزه ترسیم کند. اما بعد از گذشت یک سال و اندی شاهد تغییر در مدیریت دو بخش از سازمان سینمایی هستیم فارابی و معاونت آثار سینمایی و سمعی و بصری که در این مجال به آسیب های تغییر مدیریت در معاونت آثار سینمایی و سمعی و بصری بیشتر در حوزه تولیدات به چشم می خورد و بسیاری از فیلمسازان در بلاتکلیفی تغییر مدیریت فیلمبرداری خود را منوط به دریافت مجوز‌های لازم ندانسته و به نوعی فیلم ها به صورت زیرزمینی تولید می‌شود که آفت بزرگی در سینمای ایران به شمار می آید حال کارگردان بعد از ساخت فیلم یا درخواست پروانه نمایش می کند و خود را موظف به طی کردن سیکل اداری و دریافت مجوز از وزارت ارشاد می‌داند که در آن صورت هم با مشکل دریافت پروانه نمایش مواجه می شود .

براساس این گزارش،فیلم «پاپ» ساخته احسان عبدی پور نتیجه تغییر مدیریت در سال 92 است. احسان عبدی پور فیلم را زمانی جلوی دوربین برد که تغییرات در سازمان سینمایی رخ داده بود و وزارت ارشاد پاسخگوی تقاضای مجوز پروانه ساخت نبود کارگردان ترجیح داد فیلم را بسازد و حال که قصد دارد فیلم را اکران کند و سیکل اداری را طی کند با مشکل عدم دریافت مجوز پروانه نمایش مواجه است و بیش از 7 ماه است که مجوز فیلم صادر نشده است زیرا ارشاد هم قوانین و مقرراتی دارد که فیلمساز از آن عدول کرده است.

برخی از فیلمسازان هم در این میان خود را ملزم به دریافت پروانه نمایش نمی کنند و سینمای ایران دچار آفت فیلم های زیرزمینی و حضور فیلم های بدون مجوز درجشنواره های خارجی و اقبال مدیران جشنواره  از این فیلم دسته فیلم ها خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار