امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133214
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رو نمایی از مجموعه 104 قسمتی انیمیشن فرزندان آفتاب تالار فرهنگی هنری ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رو نمایی از مجموعه 104 قسمتی انیمیشن فرزندان آفتاب تالار فرهنگی هنری اسوه برگزار شد.
در این مراسم حسین ساری رئیس سابق مرکز پویانمایی صبا و مدیر فعلی شبکه آموزش، جباری مدیرعامل بنیاد روایت، افضل بیگی نماینده ولی فقیه در بنیاد روایت و جمعی از برنامه سازان مرکز صبا حضور داشتند.
در این مراسم بخش هایی از انیمیشن فرزندان آفتاب پخش شد که راوی آن باشکندی مدیر دوبلاژ مجموعه جومونگ و صاحب صدای جومونگ بود. همچنین تیتراژ این سریال که با بازخوانی ترانه یار دبستانی من همراه است، برای حاضران پخش شد.
جباری: ما از حیث مباحث انقلابی سوژه های بسیاری داریم
بنا بر این گزارش، در این مراسم که اجرای آن بر عهده رسالت بوذری بود، جباری در سخنانی ضمن قدردانی از سازندگان مجموعه انیمیشن «فرزندان آفتاب» گفت: از زمان تصویب ساخت این مجموعه تا به حال 3 سال گذشته از زمان نگارش فیلمنامه که با حضور آقای اسکویی شروع شد، قریب به یک سال می گذرد.
وی ادامه داد: از همان ابتدا هم بنا بر این بود که کار طولانی و پرقسمتی با موضوع ارزشهای انقلاب تولید شود. کار نگارش فیلمنامه نیز بسیار طولانی و سخت بود اما با زحمتی که عزیزان کشیدند، کار نوشته و با رعایت هه اصول روانشناختی ویژه مخاطبان پویانمایی ساخته شد.
جباری تصریح کرد: طیف اصلی مخاطبان پویانمایی کودکان و نوجوانان هستند و کارکردن برای این قشر بسیار پراهمیت و سخت است. پر اهمیت از این لحاظ که سرمایه های آینده این کشور همین کودکان و نوجوانان هستند و اگر کشوری فعالیت فرهنگی بخواهد انجام بدهد، برای این طیف انجام می دهد که مستعدترین هستند.
مدیرعامل بنیاد روایت عنوان داشت: اگر ما در این طیف سنی که نونهالان هستند، کار فرهنگی درست انجام بدهیم، این قشر قطعا در آینده با آگاهی می توانند درباره موضوعات مختلف تصمیم گیری کنند.
وی افزود: آن زمان که ما می خواستیم «فرزندان آفتاب» را بسازیم، نمی دانستیم که قرار است 2 هزار و 800 دقیقه به ثمر می نشیند یا نه و احساس و انرژی آقای اسکویی ما را ترغیب می کرد که کار نشدنی را می توان انجام داد. امروز ما در اصل رونمایی از باور و اراده سازندگان را داریم که ماحصل کار را در خودشان می بینند.
وی ضمن قدردانی از ساری مدیر سابق مرکز پویانمایی صبا، گفت: برخورد بسیار مشتاقانه دکتر ساری باعث شد ما تلاش بیشتری بکنیم و امیدواریم این فضا پس از تشریف بردن ایشان همچنان باقی بماند تا کارهای قوی تری انجام بگیرد.
جباری ادامه داد: ما در همین موضوعی که فرزندان انقلاب را تولید کردیم، می توانیم انیمیشن های دیگری تولید کنیم چون ما از حیث مباحث انقلابی، دفاع مقدس، انقلاب و حوزه مقاومت با حوزه بسیار گسترده ای مواجه هستیم و اگر خوب نگاه کنیم، می توانیم موضوعات بسیاری را دستمایه کنیم.
وی تصریح کرد: برخی کشورها در تولید آثار خود به داستان پردازی و تخیل صرف می پردازند اما ما تا سالیان سال می توانیم برای کشورهای دیگر نیز تولید کنیم و در این زمینه اندوخته های فراوانی داریم. هیچ کشوری نباید فکر و اندیشه نوجوان خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد، ما همان طور که در حوزه های دیگر به دنبال خودکفایی هستیم، باید در حوزه انیمیشن نیز که استعدادهای فراوانی داریم، خوب عمل کنیم.
مدیرعامل بنیاد روایت در پایان سخنان خود گفت: خیلی از موضوعاتی که به ذهن نوجوان های ما القاء می شود، هیچ تناسبی با آنها ندارد و ما باید در زمینه تولید انیمیشن به خودکفایی برسیم. صداوسیما، مراکز پویانمایی، حوزه هنری، آموزش و پرورش و بسیج باید دست به دست هم بدهند تا بتوانیم در این زمینه استعدادهای بالقوه را بالفعل کنیم و امیدوارم که شاهد تولید آثار غنی تری باشیم.
ساری: انیمیشن «فرزندان آفتاب» مصداق هنر متعهد است
به گزارش فارس، سخنران بعدی این مراسم ساری بود که در سخنانی گفت: بخش فرهنگ کشور ما فارغ از هر تعارفی مهمترین بخش کشورمان است. یک تعبیری را از مقام معظم رهبری در ذهن دارم که می فرمایند اقتدار فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی به مثابه اقتدار حقیقی است.
وی ادامه داد: البته کشور ما از همه جهات بسیار قدرتمند است و همه کشورهای دنیا باید با کشور ما گفت و گو و مذاکره کنند. ما در دنیا کشورهای قدرتمند داریم اما اقتدار ندارند. از خیلی از کشورهای قدرتمند از حیث اعتقادی هیچ اثری نیست اما با جمهوری اسلامی ایران باید گفت و گو کنند.
ساری تصریح کرد: بخش فرهنگی از این جهت بسیار راهبردی است و هرآنچه که به فرهنگ مربوط می شود صنایع فرهنگی بسیار مهم و راهبردی است هم برای خود و هم برای صدور پیامش. یک بخش آن که مورد علاقه ماست، هنر صنعت انیمیشن است. یکی از کلیدی ترین و راهبردی ترین صنایع کشور ما صنعت انیمیشن است. اگرچه انیمیشن مخاطبان صرف خردسال و نوجوان ندارد اما این مخاطبان حلقه اول هستند که آینده کشور متعلق به آنهاست و مهمترین قشر حامعه ما هستند.
وی عنوان داشت: جهت دیگر خود هنر صنعت انیمیشن است. من مجموعه «فرزندان انقلاب» را خیلی دوست دارم و از سازندگان آن تشکر می کنم که بین راه ما را را سوار قطار خود کردند و افتخار دادند که آنها را همراهی کنیم. این پویانمایی ویژگی های منحصر به فردی دارد که یکی از انها این است که مصداق هنر متعهد است.
وی اظهارداشت: این مجموعه قابلیت این را دارد که در بیش از 104 قسمت تولید شود و قصه های متنوعی را در حوزه های مختلف دفاع مقدس و پس از دفاع مقدس در دل خود دارد. ما در سری بعد می بینیم که شخصیت های مجموعه بزرگ شده اند و در دوران دفاع مقدس نیز هستند.
وی گفت: مرکز صبا کماکان پشتیبان چنین برنامه هایی خواهد بود به جهت اینکه آنها هم حتما به دنبال تولید کارهای خوب خواهند بود. من به سردار نقدی و آقایان جباری و حبیبی و اسکویی تبریک می گویم که یک مجموعه خوب و استاندارد را هدف گذاری کردند و آینده فناوری رسانه همین جاست.
ساری ادامه داد: موردی که توجه من را در مطالعات مرکز پویانمایی صا جلب کرد، کشور انگلستان بود که در 9 کانال شبکه بی بی سی، 2 کانال به کودک و خردسال اختصاص دارد و تاکید هم داشتند که بالای 90 درصد از تولیداتشان یا تولید شبکه های بی بی سی باشد و یا تولید انگلستان باشد. آنها برای اداره دنیا برنامه دارند و یک تفکر عقلایی است که ما اجازه ندهیم این تولیدات در کشورمان پخش شوند.
وی افزود: یکی از مصادیق کارهای جمعی انیمیشن است. در این اثر 40 نفر در تولید نقش داشته اند و از همه تشکر و قدردانی می کنم. جمهوری اسلامی ایران استعداد فراوانی برای تبدیل شدن به کانون و قطب انیمیشن پاک شدن را دارد و البته خانواده ها نیز از این موضوع استقبال فراوانی می کنند.
اسکویی: «فرزندان آفتاب» کار سختی بود چون قبلا ساخته نشده بود
اسکویی نیز به عنوان آخرین سخنران این مراسم ضمن توضیح روند ساخت مجموعه انیمیشن فرزندان آفتاب گفت: 52 قسمت ابتدایی این مجموعه مقدمه است و فصل دوم به مسابقات علمی و دانشجویی می پردازد که فصل پرشورتر و جذاب تری است.
وی ادامه داد: تولید این مجموعه کار سختی بود چون قبلا ساخته نشده بود و ضمن اینکه من خودم را تهیه کننده نمی دانم و دوستان صرفا به ما اجازه تجربه دادند. 
وی گفت: بچه های تولید کننده انیمیشن بسیار پاک هستند و همین موضوع در کار انها نیز نمود پیدا می کند و فرزندان آفتاب نیز ادامه این نگاه است.
به گزارش فارس، در این مراسم ضمن رونمایی از مجموعه انیمیشن «فرزندان آفتاب»، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از عوامل سازنده این مجموعه قدردانی شد.
انیمیشن فرزندان آفتاب که توسط بنیاد فرهنگی روایت و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس با مشارکت شبکه صبا تولید شده، نخستین مجموعه انیمیشن 104قسمتی است که با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و سبک زندگی ایرانی تهیه شده و  قدمی نو در صنعت پویانمایی کشور محسوب می گردد.

تهیه کنندگی انیمیشن فرزندان آفتاب را علی نوری اسکویی و کارگردانی آن را علی احمدی و مسعود حمزه ای به عهده داشته‌اند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها