امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133215
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از تمبر و دانشنامه مهر و حکاکی ایران عصر امروز با حضور علی معلم ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم رونمایی از تمبر و دانشنامه مهر و حکاکی ایران عصر امروز با حضور علی معلم دامغانی رئیس فرهنگستان هنر، محمد رجبی دوانی رئیس کتابخانه موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، محمد جواد جدّی مؤلف «دانشنامه مُهر و حکاکی در ایران»، فرهاد نظری مدیر کل ثبت آثار، حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور و جمعی از اساتید و علاقمندان به هنر در فرهنگستان هنر برگزار شد.

علی معلم دامغانی در این مراسم اظهارداشت: این کتاب از کتابهای ارجمند و گرانمایه جهان است و اشارات کتاب از بشارات آن نیز بیشتر است.

وی ادامه داد: این یک جلد کتاب است که می‌تواند شاید بیشتر از 10 تا 12 مجلد نیز بشود و ارزش این را هم دارد که این اتفاق هم بیفتد بخصوص اینکه برخی از مهرها نیز د این دانشنامه به میان نیامده است.

در ادامه این مراسم فرهاد نظری ضمن بیان دلایل بسیاری برای ثبت ملی آثار و حفظ و احیای معنوی و طبیعی این میراث به اهمیت ثبت ملی هنر مهر و حکاکی تاکید کرد و ثبت این هنر را رسماً در این مراسم اعلام کرد.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها