امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133219
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۸:۴۴
تعداد بازدید: 117
نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور انسانی در گزارشی به شورای امنیت اعلام کرد، کودکان سوریه در مناطق تحت اشغال داعش در معرض بدترین انواع خشونت در جهان ...

نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور انسانی در گزارشی به شورای امنیت اعلام کرد، کودکان سوریه در مناطق تحت اشغال داعش در معرض بدترین انواع خشونت در جهان هستند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از فرهنگ نیوز ، والری آموس در این گزارش اظهار داشت که کودکان سوریه در مناطقی که داعش بر آنها سیطره دارد، به مشارکت در کشتار وادار می شوند و یا در مناطق مختلف به قتل می رسند.

به گفته آموس، صدها تن از کودکان سوریه که سن آنان از 5 سال تجاوز نمی کند، در شهر رقه از سوی عناصر داعش تحت آموزش قرار می گیرند و در نبردها مشارکت داده می شوند.

وی در گزارش خود تاکید کرد که "کودکان سوریه اکنون بیش از همه کودکان دنیا در معرض خطر قرار دارند".

در ماه های اخیر شمار گزارش های منتشر شده درباره کودکانی که در سوریه و به ویژه از سوی داعش مورد قتل و کشتار قرار گرفته و سر از تن آنان جدا شده و به صلیب کشیده شده اند، افزایش یافته است.

نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور انسانی در گزارش خود می افزاید: علاوه بر این، میلیون ها کودک نیز بر اثر دیدن صحنه های خشونت باری که مجبور به دیدن آن شده اند، دچار وحشت و هراس گردیده اند و روش داعش در مسلح کردن کودکان و اجبار آنان به حضور در دوره های آموزش نظامی، بی سابقه است. هر روز شاهد آن هستیم که کودکانی با سنین هرچه پایین تر، در صحنه های قتل و کشتار ایفای نقش می کنند.

به گفته وی، سازمان ملل گزارشی دریافت کرده که بر اساس آن، 350 کودک که در حدود 5 سال سن دارند، در اردوگاهی متعلق به داعش در رقه آموزش نظامی می‌بینند.

برچسب ها:
آخرین اخبار