امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133239
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، از حدود یک ماه پیش که رفتن محمد احسانی و محمدرضا جعفری جلوه از سازمان سینمایی به صداوسیما قطعی شد، بازار تحلیل‌ها و ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، از حدود یک ماه پیش که رفتن محمد احسانی و محمدرضا جعفری جلوه از سازمان سینمایی به صداوسیما قطعی شد، بازار تحلیل‌ها و بررسی‌ها و خبر رسانی و خبرسازی درباره جایگزین این دو مدیر داغ شده‌بود و در میان سینماگران اشتیاق زیادی نسبت به دانستن نام جایگزین‌های احتمالی وجود داشت. حالا به‌دنبال قطعی شدن جایگاه احسانی در شبکه اول سیما و جلوه در شبکه دوم سیما، دانستن نام مدیرانی که قرار است جایگزین احسانی و جلوه شوند حساسیت بیشتری پیدا کرده است.

تا پیش از این چند نام در میان گزینه‌های احراز این پست وجود داشت که ایوبی در مورد این نفرات گفته‌بود:«محمدمهدی طباطبایی‌نژاد یا مهدی فرجی هم جزو گزینه‌های ما هستند، اما تعداد گزینه‌های ما بیشتر از این‌هاست، ضمن اینکه آقای طباطبایی‌نژاد در حال حاضر در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی فعالیت مثبتی دارد و باید در این زمینه بیشتر فکر کنیم».

اما حالا و با نزدیک شدن زمان انتصاب معاون آثار سینمایی و سمعی و بصری سازمان سینمایی شنیده‌ها حاکی از آنست که علاوه بر دو گزینه پیشین نام چهار گزینه در میان نامزدهای تصدی این پست ها به قطعیت نزدیک شده‌است:محمدرضا فرجی، مهدی عظیمی میرآبادی و محمد حیدری.

محمدرضا فرجی «مدیرکل دفتر» سینمای حرفه‌ای از مدیران نزدیک به صنوف مختلف سینمایی است که از روزهای ابتدایی مطرح شدن بازگشت احسانی به تلویزیون نامش به عنوان جانشین این مدیر مطرح شد.وی متولد 1349 در شهر خالدآباد و دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. وی از سال 73تا82 به عنوان معاونت امور ویدئویی، از سال 74 تا 82 به عنوان دبیرشورای پروانه ساخت ونمایش فیلم‌های سینمایی و از سال 82 تا91 به عنوان دبیر شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم‌های ویدئویی بوده است.علاوه براین در سوابق وی مدیر امور سینماهای جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، معاون مدیرکل ارزشیابی و نظارت، عضو شورای صدور پروانه فعالیت موسسات و شرکت‌های سینمایی و عضو شورای صدور پروانه فعالیت موسسات و شرکت‌های ویدئویی و نمایش خانگی دیده می‌شود.

گزینه دیگری که این روزها نامش شنیده می‌شود و البته نسبت به سایر گزینه‌ها جدیدتر است مهدی عظیمی میرآبادی سرپرست اداره کل نظارت و ارزشیابی دوره گذشته است که این روزها اوقات خود را صرف انتشار مجله تخصصی «سینمای خانگی» می‌کند. وی متولد سال 1344 از شهرضا و دارای مدرک کارشناس ارشد سینماست. قائم مقامی انجمن سینمای دفاع مقدس ، معاونت تولید اداره کل تولید و پشتیبانی معاونت امور سینمایی وزارت ارشاد و جانشینی نماینده ی تام الاختیار معاونت امور سینمایی در خانه سینما و نظارت مالی خانه سینما (سال 1375). و سردبیری مجله دیدگاه سینما (سال 1377). و مدیر مسول دوهفته نامه سینمای خانگی ـ پذیرش مسئولیت گروه تلویزیون بسیج در سازمان صدا و سیما (سال 1379). ـ از جمله فعالیتهای سینمایی و تلویزیونی اوست.

محمد حیدری مدیرعامل فعلی موزه سینما از مدیران نزدیک به ایوبی است که در ابتدای حضور ایوبی در سازمان سینمایی حتی حضورش در موسسه رسانه‌های تصویری نیز قطعی شده بود  که حیدری نیز سمت را نپذیرفت و بعدها در گفت‌وگویی با فارس عنوان کرد:«دلیل عدم قبول مسولیت رسانه‌های تصویری این بود که تمایل داشتم تا بیشتر در پشت صحنه فعالیت کنم و در طرف دیگر وقتی پیشنهاد مدیرعاملی موزه سینما شد احساس کردم در این موزه کارهای زمین مانده بسیاری است که می توان انجام داد»

حیدری متولد 1349 در بجنورد و فارغ التحصیل رشته کارگردانی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در کارنامه هنری و حرفه ای وی مواردی چون دبیری بیست و نهمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر،ریاست مجموعه تئاتر شهر،رئیس تئاتر امور استان های مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، بازی و کارگردانی بالغ بر بیست اثر نمایشی، دبیر بخش حرفه ای تئاتر کشور،مشاور عالی و نماینده رئیس سازمان سینمایی در امور جشنواره ها و اصناف دیده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها