امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13324
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۰۵
تعداد بازدید: 139
عیسی امامی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: به دنبال شکایت‌های مردم در مورد نحوه فروش ...

عیسی امامی در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: به دنبال شکایت‌های مردم در مورد نحوه فروش خودروسازان، قرار شد تیم کارشناسی شورای رقابت با بررسی عملکرد ایران خودرو و سایپا بر فعالیت آنها و تطابق آن با دستورالعمل این شورا نظارت کند.

وی با بیان اینکه مشخص نیست خودروسازان در برخورد با دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو چگونه عمل کرده‌اند، افزود: نتیجه‌ این بررسی‌ها طی هفته‌های آینده مشخص خواهد شد.

* کوتاهی وزارت صنعت در کنترل بازار خودرو

امامی تصریح کرد: بخشی از وظیفه نظارت بر عملکرد خودروسازان برعهده وزارت صنعت و سازمان‌های زیرمجموعه آن است که به طور جدی وارد عمل نشده‌اند و کوتاهی از جانب آنها بوده است.

عضو شورای رقابت توضیح داد: نظارت بر عملکرد شرکت‌های خودروساز و میزان تبعیت آنها از فرمول قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت بررسی خواهد شد تا رابطه مصرف‌کننده و تولیدکننده به طور شفاف مشخص شود.

وی ادامه داد: قرار است تیم کارشناسی شورای رقابت با حوصله و دقت بالا بر خروجی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو نظارت داشته باشد که نتایج آن طی هفته‌های آینده اعلام می‌شود.

* دلیل عدم قیمت‌گذاری تندر و مگان

امامی در مورد عدم تعیین قیمت جدید‌ تندر و مگان از سوی شورای رقابت و خودروسازان نیز گفت: باید مشخص شود که آیا این خودروها را می‌توان جزء تولیدات داخلی محسوب کرد یا خیر.

وی توضیح داد: با توجه به وابستگی تولید تندر و مگان به قطعات وارداتی، نوسان نرخ ارز بر تولید این خودروها تأثیر دارد، به همین دلیل باید مشخص شود که این خودروها را باید جزء خودروهای داخلی محسوب کنیم یا خیر.

عضو شورای رقابت با بیان اینکه هنوز تعریف مشخصی در این مورد به دست نیامده است، گفت: اگر قرار باشد این خودروها به عنوان خودروی خارجی محسوب شوند، قیمت‌گذاری آنها براساس عرضه و تقاضا انجام خواهد شد.

* بررسی قیمت‌ها بر اساس تورم سه ماهه

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بروز رسانی قیمت خودروها براساس تورم سه ماهه در شورای رقابت مطرح شده است، گفت: این موضوع در دستور کار شورا قرار دارد و باید دید در هفته‌های آینده چه تصمیمی در این مورد گرفته می‌شود.

وی تأکید کرد: باید مشخص شود که خودروسازان طبق دستورالعمل شورا عمل کرده‌اند یا خیر.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها