امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133241
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موسی ابومرزوق» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موسی ابومرزوق» از اعضای ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» در گفت‌وگویی با شبکه ماهواره‌ای «معا» از شرط این جنبش برای آغاز مذاکرات غیرمستقیم برای تبادل اسرای فلسطینی و اسرائیلی سخن گفت.

ابومرزوق گفت: دولت‌ها و دیپلمات‌هایی هستند که از حماس می‌خواهند با رژیم اشغالگر برای آزادسازی اسرای اسرائیلی جنگ غزه مذاکره کند، پاسخ ما به درخواست مذکور این است که اسرائیل باید به آنچه قبلا بر سر آن توافق کرده به ویژه توافق تبادل اسرای قبلی موسوم به «صفقه الاحرار» پایبند باشد تا حماس به مذاکرات غیرمستقیم در این باره وارد شود. وی تاکید کرد که از تعداد اسرا اطلاعی ندارد.

در سال 2011 ، 1027 اسیر فلسطینی با «گیلعاد شالیت» نظامی اسرائیلی در بند حماس معاوضه شدند. حماس تا کنون درباره تعداد دقیق نظامیان اسرائیلی اسیر شده در جنگ غزه سخنی نگفته است.

در ادامه ابومرزوق درباره آشتی با فتح گفت: آشتی به هیچ چیز به جز تصمیم «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای پا پیش گذاشتن در این مورد نیاز ندارد.

وی در مورد روابط حماس با ایران تاکید کرد که این روابط قوی است و اظهارات اخیر «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های «القسام» (جزئیات بیشتر) دلیل بر آن است که ایرن در همه زمینه‌ها از جمله تسلیحاتی و آموزشی پشتیبان حماس بوده است.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها