امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133247
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 45
خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سؤال که وضعیت ذخایر سدهای پنج‌گانه تهران ...

خسرو ارتقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به این سؤال که وضعیت ذخایر سدهای پنج‌گانه تهران چگونه است، گفت: علی‌رغم بارش‌ها که اتفاقا نسبت به سال گذشته نیز کاهش دارد حجم آب ورودی به سدهای تأمین‌کننده آب استان تهران نسبت به سال گذشته حدود 8 درصد کاهش نشان می‌دهد.

کاهش 30 درصدی حجم بارندگی ها

وی افزود: بازندگی‌ها از ابتدای مهر ماه سال جاری تاکنون در استان تهران چندان رضایت بخش نبوده به طوریکه در این مدت 109 میلی‌متر بارندگی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش نشان می‌دهد.

ارتقایی با بیان اینکه متوسط بارندگی نسبت به مدت درازمدت نیز 12 درصد کاهش دارد، ادامه داد: به هر حال به لحاظ بارندگی‌ها همچنان عقب هستیم و امیدواریم در روزهای آینده وضعیت بارش‌ها مناسب‌تر شود.

حجم سدها 50 میلیون متر مکعب کاهش دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران حجم کنونی آب موجود در مخازن سدهای استان تهران 375 میلیون مترمکعب است، گفت: حجم آب سدهای استان تهران در سال گذشته 425 میلیون مترمکعب رسیده است که این رقم حاکی از کاهش 50 میلیون مترمکعب از ذخایر سدها است.

وضعیت سد لار بغرنج است

ارتقایی در پاسخ به این سؤال که وضعیت سد لار و لتیان در حال حاضر چگونه است، گفت: در حال حاضر حجم آب پشت سد لار بالغ بر 16 میلیون مترمکعب است که متأسفانه تنها می‌توان از 6 میلیون مترمکعب آن استفاده کرد.

وی افزود: در حال حاضر مخزن سد لتیان 30 میلیون مترمکعب است که نیمی از این حجم نیز مورد استفاده است.

ارتقایی با تأکید بر اینکه در استفاده از آبی که پشت سدهاست، مجبور هستیم دست به عصا حرکت کنیم اظهار داشت: در حال حاضر برداشت آب از سدها را نه تنها افزایش نداده‌ایم بلکه یک مقدار هم کاهش داده‌ایم به طوری که در حال حاضر 45 درصد آب شرب تهران از چاه‌ها و 55 درصد آب شرب از سدها تأمین می‌شود.

برداشت آب از سد ماملو 1000 لیتر (یک مترمکعب) در ثانیه 

ارتقایی در خصوص برداشت آب از سد ماملو نیز گفت: پس از افتتاح تصفیه‌خانه هفتم تهران هنوز این پروژه به اهداف نهایی نرسیده است و در حال حاضر برداشت آب از این سد 1000 لیتر (یک مترمکعب) در ثانیه است.

به گفته وی، مصرف روزانه آب شرب تهران در حال حاضر 2.5 میلیون مترمکعب است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها