امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133256
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۵
تعداد بازدید: 93
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ صبح امروز چهارشنبه علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ صبح امروز چهارشنبه علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با & laquo;سلیم الجبوری» رئیس مجلس عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

علی شمخانی با تقدیر از روند دموکراسی در عراق و احترام به رأی مردم، سرازیر شدن تروریست‌ها به خاک عراق را ترفندی از سوی دشمنان این کشور برای مقابله با خواست و اراده مردم و ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیستی دانست.

وی افزود: مداوای مجروحین گروه‌های تروریستی داعش و النصره در بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی دلیل روشنی بر ارتباط تروریسم با اسرائیل و نقض روشن قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است.

شمخانی با اشاره به ناکامی نیروهای موسوم به ائتلاف در مقابله با تروریسم، حل این معضل امنیتی منطقه‌ای و جهانی را نیازمند حسن نیت و فاصله گرفتن از اهداف طائفی و سیاسی برشمرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تامین امنیت کامل بیش از 20 میلیون زائر اربعین حسینی از 60 کشور جهان را دلیل محکمی بر شایستگی دستگاه‌های مسئول این کشور برای برقراری امنیت و عدم نیاز به نیروهای خارجی دانست و تاکید کرد: تجربه شکست دادن تروریست‌ها در مناطق مختلف و روحیه حاصل از آن منشاء پیروزی‌های بزرگتر و تامین آرامش و رفاه برای مردم رنجدیده و مقاوم عراق خواهد شد.

شمخانی افزود: فرهنگ اربعین دارای ماهیتی جهانی است که باید با بهره گیری از آن جبهه متحد مظلومان عالم برای مقابله با ظلم، تبعیض و بی عدالتی شکل بگیرد.

شمخانی رویه وحدت آفرین مرجعیت دینی در عراق و تشکیل نیروهای مردمی برای مقابله با خطر تروریست‌ها را زمینه ساز امنیت بومی و پایدار در آینده این کشور توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران آماده گسترش همکاری‌ها در جهت پیشرفت اقتصادی دو کشور و تعمیق علائق بین دو ملت ایران و عراق است.

سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق در این دیدار خاطر نشان کرد: ایران نقش مهمی در جهت حمایت از روند دموکراتیک و ایجاد امنیت و ثبات در منطقه دارد و ما به دنبال این هستیم که با افزایش ارتباطات هدفمند با ایران ثبات منطقه‌ای و توسعه اقتصادی در عراق را افزایش دهیم.

رئیس مجلس عراق با اشاره به اینکه داعش خطری است که همه را تهدید می‌کند گفت: این خطر باید با مشارکت منطقه‌ای از بین برود و این مسئولیت همه ادیان، مذاهب و اقوام است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها