امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 133269
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۵
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، شبه‌نظامیان طالبان صبح روز گذشته با حمله به مدرسه‌ای متعلق به ارتش

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در اسلام‌آباد، شبه‌نظامیان طالبان صبح روز گذشته با حمله به مدرسه‌ای متعلق به ارتش خودرویی را که با آن به محل مورد نظر آمده بودند منهدم کردند.

شبه نظامیان با تیراندازی بی‌هدف و انفجارهای پی در پی عملیات تروریستی خود را ادامه دادند.

طبق این گزارش در ابتدای حمله شبه‌نظامیان به مدرسه مورد نظر صدای بیش از 12 انفجار شنیده شد.

به گزارش خبرنگار فارس، بیش از 1300 نفر دانش‌آموز در مدرسه ارتش تحت تعلیم هستند و زمانی که حمله تروریستی انجام شد بیشتر دانش‌آموزان برای شرکت در امتحانات میان ترم در مدرسه حضور پیدا کرده بودند که همین امر موجب افزایش تلفات شده است.

طبق این گزارش عملیات تروریستی پیشاور و کشته شدن دانش‌آموزان نه تنها والدین آنها بلکه تمام مردم پاکستان را شوکه کرده است.

بر اساس این گزارش بیشتر والدین دانش‌آموزان از شدت غم و غصه تعادل ذهنی خود را از دست داد‌ه‌اند و در حالی که با صدای بلند گریه می‌کنند در بیمارستان‌ها به دنبال یافتن اجساد فرزندانشان هستند.

برخی خانواده‌ها 2 تا 3 فرزند خود را در مدرسه پیشاور از دست داده‌اند و دیگر امیدی به زندگی ندارند.

عاصم سلیم باجوه سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: عملیات ارتش برای نجات دانش‌آموزان مدرسه پیشاور عصر روز گذشته پایان یافت و 960 نفر از گروگان‌ها که داخل مدرسه به دام افتاده بودند نجات پیدا کردند.

وی افزود: حادثه تروریستی پیشاور 141 کشته به دنبال داشت که 9 نفر از کشته شدگان مربیان و معلمان هستند و بقیه دانش‌اموزان تحت تعلیم در مدرسه می‌باشند.

باجوه تأکید کرد: هویت شبه‌نظامیان خارجی که به مدرسه پیشاور حمله کردند شناسایی شده است اما به دلایل امنیتی در حال حاضر نمی‌توان هویت این افراد را فاش کرد.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: همین‌قدر می توانم بگویم که شبه‌نظامیان به زبان عربی و روسی با یکدیگر تکلم می کردند و تعداد آنها 7 نفر بود.

عاصم سلیم باجوه عنوان کرد نیروهای ویژه ارتش یکی از شبه‌نظامیان را هنگام خروج از در ورودی مدرسه و 6 شبه نظامی دیگر داخل مدرسه کشتند.

وی افزود: 3 تن از شبه‌نظامیان با تیراندازی از داخل پنجره‌های مدرسه و 3 شبه‌نظامی دیگر بعد از ورود نیروهای ارتش داخل مدرسه کشته شدند.

باجوه عنوان کرد: شبه نظامیان به اندازه‌ای سلاح با خود وارد مدرسه کرده بودند که می‌توانستند تا چند روز مقاومت کنند.

سخنگوی ارتش پاکستان بیان کرد: بعد از این عملیات تروریستی کسی نمی‌تواند از شبه‌نظامیان حمایت کند و اگر در داخل کشور اشخاصی باشند که از نظر سیاسی از افراطیون حمایت کنند مردم و ارتش پاکستان در برابر این افراد ایستادگی خواهند کرد.

وی افزود: حادثه پیشاور برای بیداری تمام مردم کافی است و ادامه عملیات ارتش در وزیرستان شمالی را تأیید می کند.

باجوه گفت قبل از آغاز عملیات ضرب عضب نسبت به حضور شبه نظامیان خارجی در وزیرستان هشدار داده شده بود و در این زمینه با دولت جدید افغانستان در ارتباط هستیم.

به گفته عاصم سلیم باجوه، شبه نظامیان قصد گروگان گرفتن دانش‌آموزان را نداشتند و این کار یک اقدام موقتی بود زیرا بعد از اینکه شبه‌نظامیان در مدرسه مستقر شدند با تیراندازی بی‌هدف خود یک کشتار دسته‌جمعی به راه انداختند.

سخنگوی ارتش پاکستان بیان کرد: زمانی که نیروهای ارتش وارد مدرسه شدند بسیاری از دانش‌اموزان درحالت زخمی روی یکدیگر افتاده بودند که نشان از عمق جنایت شبه‌نظامیان و تیراندازی بی‌هدف آنها دارد.

وی افزود: ارتش موفق شده در عملیاتی 16 شبه نظامی طالبان را در شهر کراچی دستگیر کند و مبارزه با تروریسم تا ریشه‌کن کردن منشأ تروریست‌ها ادامه می‌یابد.

باجوه عنوان کرد: شبه‌نظامیان هیچ درخواستی مطرح نکردند و فقط به قصد کشتار دانش‌آموزان وارد مدرسه شده بودند.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: دانش‌آموزانی که در سرویس‌های بهداشتی یا مکان های مرتفع مانند پنجره‌های قسمت انتهایی ساختمان پناه گرفته بودند از این حادثه تروریستی جان سالم به در بردند و بقیه بی‌رحمانه قتل‌عام شدند.

عاصم سلیم باجوه تصریح کرد: تا کنون در عملیات‌های مختلف بیش از 3 هزار تروریست از سراسر کشور دستگیر شده‌اند و ارتش برای ریشه کن کردن تروریسم مصمم است.

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها